Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi köze a cyber security-nek...

Mi köze a cyber security-nek a Hálózatokhoz? (Networking)

Figyelt kérdés

Networking-nek mi köze van a Cyber Security ághoz?


Mindenhol azt olvasom és látom, hogy a cyber sec az full hálózatokon alapul.

Legutóbb egy külföldi videóstól néztem, aki Cyber Sec-en tanul (azt hiszem) a Harvard-on.


Végignéztem egy egyetemi Cyber Sec MSc tanmenetét, de nemigen volt benne bármi is a hálózatokról.

Ethical hacking, cryptography-ból és programozásból áll leginkább a szak.


Az information systems security is a hálózatba tartozik?


Valaki eltudná magyarázni ezekez, aki jobban benne van a témában?

Előre is köszönöm.



2019. márc. 19. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

pl. az, hogy minden interneten keresztül támadható rendszernek/szervernek/szolgáltatásnak van hálózati végpontja?


vagy hogy gondoltad pontosan ezt a security dolgot, hogy bekopogsz egy random céghez és azt mondod:

"Sziasztok, jöttem támadni a rendszereiteket, de mivel fizikailag a szervereitek nem csatlakoznak az internethez, ezért légyszi adjatok már egy UTP kábelt valamelyik eszközzhöz csatlakoztatva."

2019. márc. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy egy cyber sec-esnek miért kell tudni a networking topology-kat, miért kell bajlódni packet tracer-el, miért kell tudnia, hogy hogyan kell egy termet bekötni 50 géppet a szerverekre, miért kell tudnia felsorolni minden egyes hardware-t a switch-en a patchpanel-en, a CAT5/6 kábeleken keresztül mindenféle dolgokat.


Ezt értettem a networking alatt, nem azt hogy "van-e neted" istenem...

Azt írtam, hozzáértőknek a válaszát várom, nem azt akinél a networking annyinál kifulladt, hogy fogod a netkábelt és bedugod a gépbe..

Miért is pazaroltok az életetekből 2 percet a válasz írásra, ha azt se tudjátok mi a kérdés?


#1 Te például egy cyber sec-esnek már a munkájánál megakadtál, és kevered az etikus hacker-rel. Attól nem lesz fehérkapalos egy cyber sec-es, mert van egy ethical hacking tantárgya amit 15 héten át tanul csak.

2019. márc. 20. 09:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Remélem ez az oldal minden felmerülő kérdésedet kifogja meríteni :


[link]


(Nem konkrét válasz a kérdésedre, de ha végig olvasod ráfogsz jönni ;) )

2021. jan. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!