Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Megéri használt MacBookot venni?

Megéri használt MacBookot venni?

Figyelt kérdés

2015-ös modellen (vagy késő 2014-est) gondolkodtam, egyrészt, mert azt hallottam, a mostani MBP-k eléggé el vannak rontva, másrészt az áruk, az oprendszer, és végül, de nem utolsó sorban az USB A miatt is szimpatikusabbak az újaknál. Természetesen i7, 16gb. Grafikai gyorsítóhoz viszont semmit nem konyítok (azt sem tudom, mit jelent), így nem tudom melyikkel érdemes keresni. Illetve i7 és i7 között is van különbség, nem? Grafikai munkára kéne stabil, erős gép, ami nem omlik össze, megbízható, viszonylag könnyen karbantartható, és nem sírom el magam, ha ránézek. Megéri pár éves használt Macet venni? Jól fog működni (persze ellenőrzött, és újratelepített állapotban)?

Nagyon hálás lennék, ha tapasztalt hozzáértőktől kaphatnék objektív (nem apple vagy windows utáló) véleményt, tanácsot. Előre is köszönöm! :)



2019. márc. 21. 00:43
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, ez lemaradt:

Adobe programokat (lehetőleg egyszerre 3-at), közben böngészőt használnék rajta egyidejűleg. Más esetben néha Blendert, Premier Pro-t... Szóval sok multitasking, és nem Microsoft Word igényű programok.

2019. márc. 21. 00:50
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Multkor ismerősömnek elromolott az almája, fel kellett utaznia Pestre, hogy sürgősséggel megjavítsák 3 nap alatt 35 ezer forintért. A hiba: kontakt hibás volt a szalagkábel, egy kb 300Ft-os alkatrészt. Na ennyit a könnyű karbantarthatóságról.
2019. márc. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de elfelejtettem írni, hogy a szoftver karbantarthatóságára (vagy tisztán tarthatóságára) gondoltam, ami általam is végzendő...
2019. márc. 21. 06:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt előbb és megbízhatóbb választ kapsz:

[link]

2019. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pinkpancser ***** válasza:
44%

Az alma nem annyira könnyen karbantartható, legalábbis ha bele kell nyúlni.

Viszont ha jó az asztali gép akkor az alma árához képest fillérekből lehet olyan gépet venni amit ilyen melóra találtak ki. Ja és még szépek is :)

2019. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért keresek laptopot, mert hordoznom kell. És eddig én úgy tapasztaltam, a Macek többre képesek ugyanazokkal a paraméterekkel/soványabb hardverrel is képesek ugyanarra, mint a Windowsos pc-k. (használtam mindkettőt párhuzamosan) De kíváncsi vagyok más tapasztalatára is. Bár a fő kérdés, hogy egy 2015-ös meddig nem avulna el...
2019. márc. 21. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!