Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vírusos Outlook-fiók, ezzel...

Vírusos Outlook-fiók, ezzel mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Szevasztok! Az Outlook-fiókom úgy tűnik, hogy vírusos lett, közel 2 hete jönnek olyan vírusos e-mailek kamu címekről (napi 2-3), amiket az ESET egyből töröl is, az ESET szerint ezek JS/Redirector.NEE trójai vírusok. Ezek az e-mailek szoktak még tartalmazni továbbá egy txt fájlt is, az e-mail szöveg pedig Order payment notification és Payment for personal account szokott lenni, de mint írtam tökre lehetetlen kamu e-mail címekről szoktak ezek jönni, nem tudtam sajnos utánajárni, hogy honnan jönnek és mit lehet tenni, de én sehol nem adtam meg semmi elérhetőségemet, és próbáltam kerülni a vírusos weboldalakat is. Közel 2 hete jönnek napi szinten, előtte nem volt ilyenre példa. Office és Windows újratelepítés sem segített a helyzeten, a gépen 1 db vírus sincs az ESET szerint, a Malwarebytes Anti-Malware se talált semmit. Mit lehetne tenni ez ügyben, előbb-utóbb elfogynak végre ezek az e-mailek vajon?

2019. ápr. 8. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg nem a géped vírusos, és nem az "Outlook-fiókod".


Az e-mail címed (melyik szolgáltatónál van az "Outlook-fiókod", mi az e-mail-címedben a @ utáni rész?) valahogyan rákerült egy spam-listára (például valahova feliratkoztál/regisztráltál), és most folyamatosan kapod a kéretlen leveleket.


Ki kéne deríteni, hogy honnan jönnek a levelek, milyen jellegűek, és az alapján beállítani spamszűrést. Ha az e-mail szolgáltatód lehetőséget biztosít rá, az inkriminált leveleket a Spam könyvtárba áthelyezve esetleg betanítható a spamszűrőjük.


Az Outlook beépített spamszűrőjéről:

[link]

2019. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudsz tenni, hogy szűrőt állítasz be, ami ezeket kiszűri. Vagy Outlook helyett használsz pl Gmailt, aminek normális a spamszűrője.

Itt ugyanis nem a te géped vírusos, nem is az Outlook fiókod, hanem valahonnan vírusos leveleket küldenek neked. Ehhez bizony az is elég, ha valaha emaileztél valakivel, akinek azóta vírusos a gépe: puff, máris bombáz téged vírusokkal.

2019. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2 hete ? Nekem is . Nincs gond más kapott vírust nem te. A legjobb amikor saját címről jön hogy feltörték a mail címemet. De ezeket ne vedd komolyan olyan néven írsz emailt amilyenen akarsz tehát ez az egész csak arról szól hogy valaki akinek írtál levelet vírust kapott és az összes ismerősének küldi ezeket a vackokat
2019. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!