Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy ilyen méretű oldal, mint...

Egy ilyen méretű oldal, mint a Facebook vagy az Instagram hogy engedheti meg magának, hogy összeomoljon órákra az oldaluk?

Figyelt kérdés
Nekem ez különösképp bosszantó, mert az a munkám, hogy Facebook oldalakat (is) kezelek, és épp fontos lett volna ma estére időzítenem bejegyzéseket... De így most malmozok addig, amíg helyre nem áll és nem tudok haladni.
2019. ápr. 14. 14:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát most mi lesz?


Nem megengedi magának,hanem sajnos megtörtént. Dolgozd fel...

2019. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha áll az oldal, akkor a bejegyzést sem látja senki. Emiatt és ilyen szinten felkapni a vizet már túlzás. Nem függ az életünk a Facebooktól ilyen szinten.
2019. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
51%

Öröm nézni, ahogy hisztiznek az emberek a facebook miatt :D Az én vállalkozásomnak is van facebook oldala, de leszarom, aki akar az elér telefonon, e-mailen, vagy a weboldalamon keresztül.


Amúgy barátocskám nem tudom mi lesz veled, szerintem itt vége az életednek :D Nem fogod tudni már megcsinálni 2-3 óra múlva amit most akartál, addigra sajnos késő lesz :DDDDD

2019. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem azért állt le, mert így tervezték :D
2019. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezen problémának azért több oldala is van. :)

Egyrészt minél nagyobb egy rendszer, annál nagyobb a hibák előfordulásának valószínűsége. A Facebook mögött óriási adatbázis áll, rengeteg képpel, videóval, alkalmazásokkal, meg egyebekkel. Nem egy 3 PHP- fájlból, meg két MySQL-táblából álló rendszerről beszélünk.

Másrészt pont azért, mert ekkora a rendszer, az egyes részei szét vannak osztva logikailag, és fizikailag is. Úgy tudom, az adataik nagy része egy felhőszolgáltatásban lakozik. (Arra nem mernék megesküdni, hogy az is az ő tulajdonuk-e.) Ha az összeomlik, akkor a Fb-központban ha a fejük tetejére állnak, se tudnak semmit csinálni. Röviden: nagy rendszer, és függnek más rendszerektől is.

Na meg harmadrészt: nem ez a legfontosabb nekik. Való igaz, ez felelőtlenség, és nem helyes, de láthattuk, hogy nem csak ezen a ponton vannak hiányosságaik. De ameddig jobban megéri nekik a felhasználókat, különösképp pl. az oldaltulajdonosokat szivatni azért, hogy minél több pénzt lehúzzanak róluk, mint az, hogy rendes, megbízható legyen a rendszerük, addig ez nem fog változni. Pár óra kieséstől még nem fogják a piaci pozícióikat elveszíteni.


Annak meg, hogy neked a munkád más szolgáltatástól függ, sajnos természetéből adódó hátránya, hogy kiszolgáltatott vagy nekik. Ezt tudomásul kell venni, és nyelni kell egyet, dühöngés helyett.

2019. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Remélem állni fog a face legalább holnap estig.

Legalább minimális esélye sincs, hogy a TH új részét elspoilerezi valami külföldi oldal mielőtt meg tudnám nézni. :D

2019. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Követelj tőlük kártérítést nyereségkiesés miatt.

Bár sztem jó ügyvédeik vannak.

Az vigasztaljon, hogy senki nem is tudná megnézni az elmaradt bejegyzéseidet, mert ők sem tudnak belépni.

2019. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Látom nem jött át, amit írni akartam. Nem az én vállalkozásomról van szó, nekem ezért fizetnek, hogy időben kint legyenek a bejegyzések, viszont, amikorra időzítenem kell, nem tudom kitenni. Így most kellett volna.

Nem kaptam fel a vizet, szimplán ez a munkám, ezért kapom a fizetésem.

Barátocskám, nem az a lényeg, hogy nem érik el a Facebookot, hanem hogy így estére sem lesz kint poszt, amiért fizetnek nekem, tudod, munka, meg ilyenek. Nem itt élem az életem a gép előtt, így bizony 2-3 óra múlva pont nem leszek itt, jééé, de érdekes.

2019. ápr. 14. 14:36
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
Hát csináld úgy, hogy ott legyél, ha annyira fontos, hogy kint legyenek a posztok és beidőzítsd, akkor oldd meg.
2019. ápr. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszi annak, aki normálisan válaszolt és elmagyarázta a miértjét. Mégis volt értelme ennek a kérdésnek.
2019. ápr. 14. 14:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!