Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Win 7 vagy Win 10 volna...

Win 7 vagy Win 10 volna számomra jobb választás?

Figyelt kérdés

4,5 év után szeretném a laptopom a nulláról indítani. Kíváncsi vagyok, hogy érdemesebb volna-e Win 10-re váltani.


Itt vannak a gép adatai: [link]


Szempontok, hogy tudjam használni a Wacom Intius táblám, a Photoshop, Painter Essential 6, Clip Studio Paint és Autodesk Sketchbook programokat.

Nem tudom melyik op. rendszeren futnának ezek jobban, mivel még 10-et sosem használtam.



2019. ápr. 17. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elsősorban az lenne a mérvadó, hogy van-e SSD a gépedben. A Win10 nagyon darálja a meghajtókat, SSD nélkül szinte használhatatlan.


Ha van, akkor gondolkozz el a dolog politikai részén, telemetria és a többi. Ha nincs, akkor inkább maradj a 7-nél még erre a pár hónapra, amíg támogatott, utána hardver frissítés vagy Linux.

2019. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg elég nehéz megmondani, mi a jó választás.

7: A legstabilabb, kiforrott rendszer, ami azt csinálja, amit te akarsz. De már nincs egy év sem a támogatás megszűnéséig.

8.1: Sokat kell vele dolgozni hogy használható legyen, de megérheti rászánni az időt. 2023-ig frissítik is.

10: Rendszeresen frissül, folyamatosan fejlesztik... és ennek ellenére is egy foshalmaz. Megbízhatatlan, gyűjti az adatokat elég szépen, és a 1809 óta havi szinten van botrány a frissítési hibák miatt.

Linux: Egy jobb disztribúcióval tökéletes alternatíva lehet, de sajnos az általad használt programok közül többre is alternatívát kéne keress, ami nehezen kivitelezhető, ha munkád is a rajzolás. Plusz a rendszert is meg kell szokni.


Ha nekem kellene most választanom ilyen feltételek mellett, adnék egy esélyt a 8.1-nek, és mellette elkezdeném próbálgatni a Linuxot szabadidőmben. 2023-ig meg csak helyrepofozzák azt a szemétkupac 10-et.

2019. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shaddark ***** válasza:

Ha profot veszel nem home verziót 10-ből, azon be tudod állítani mi mit csináljon.

Nagy gondok otthoni felhasználásnál nincsenek vele.

Az "alkotói" frissítéseket érdemes úgy beállítani hogy 90 nap után tolja csak fel őket (addigra kijavítják a hibák többségét)

A biztonságiakra meg 8 napot szoktam rátenni, addigra ezeket is javítják általában.

A home verzión letesztelik, szívnak vele bő nyállal, de nálad már a javított fog felmenni...

2019. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Windows 7 vagy 8.1-t szabad csak használni vagy Linuxot, Windows 10-t el kell felejteni örökre.
2019. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 MolotovPunk ***** válasza:

/Windows 7 vagy 8.1-t szabad csak használni vagy Linuxot./

Egyetértek.Win10 kalap sz_r.

2019. ápr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt még hozzá teszem:

Szerintem 100%-ra nem lehet letörölni Windows 10 gyári szemeteit Netfix játékok hírek reklámok, állítasz egy gyári visszaállítást kezdheted újra az egészet kigyomlálni.


Ezért raktam rá a telomra is gyári romot mert a Telekom minden szemetet felrakott és csináltam egy gyári visszaállítás kezdhettem újra amiből elegem lett.

2019. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És lekel tiltani a frissítéseket mert csak bajt okoznak,

Kékhalál, lefagyás, rendszerösszeomlás, lassulás, adatvesztés.


Én a telefonon is letiltottam a Gooogle Play-be a frissítéseket.

2019. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8.1et ajánlom.
2019. ápr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!