Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha nem veszik le...

Mit tehetek ha nem veszik le a fotóimat?

Figyelt kérdés
Nemrég szórakozni voltam egy diszkóban ahol partyfotók készültek rólam.Nem szerettem volna már másnap,hogy ezek felkerüljenek rólam a szórakozóhely honlapjára,ezért üzenetben udvariasan kértem őket ha lehetséges ne tegyék ki a rólam készült képeket.Pár nap múlva mégis viszontláttam őket.Felhívtam őket,hogy újra kérjem a képek levételét.Elég flegmán álltak a kérdéshez,de azt ígérték intézkednek.Nos semmi sem történt,a képek fentmaradtak az oldalon.Ezt megtehetik?

2019. ápr. 18. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a házirendet. Ha abban benne van, hogy a helyen képfelvétel készülhet amit ők szabadon felhasználhatnak, akkor nem tehetsz semmit, mert a belépéssel elfogadtad a házirendet. Ha nem volt benne, beperelheted őket a képmáshoz való jogod megsértése miatt.
2019. ápr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
100%

itt tehetsz bejelentést.

[link]

Lehet, hogy a házirendben benne van, hogy fényképezhetnek, de neked akkor is jogodban áll megszabni, milyen képeket hozhatnak nyilvánosságra.

Egy pár milliós bírság majd elgondolkodtatja őket.

2019. ápr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy ügyvédet, az majd felszólítja az adott céget (rendes írásos, tértivevényes levélben) a személyiségi jogaidra (2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről - [link] - alapján) :

"2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges."

hivatkozva. Ha ezt nem teszik meg, akkor indíthat egy per a tartalomszolgáltató ellen - de ennek folyamata van: [link] illetve [link]

2019. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Belépés=ráutaló magatartás. Semmit sem tehetsz.
2019. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shaddark ***** válasza:
100%

[link]


Regisztrálsz, bejelented.

A kérésedet azért bizonyítható formában közöld a szórakozó hellyel, email és kérj a kézbesítésről visszaigazolást.


A GDPR tavaly május 25-től él nálunk is, - csak még kevés helyen büntettek, jobbára elsőre figyelmeztetnek csak.

De a képeid mindenképpen le fognak kerülni.

2019. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Shaddark ***** válasza:
73%

"Belépés=ráutaló magatartás. Semmit sem tehetsz."


Persze-persze, ha nem védekezel amikor agyonvernek egy ásóval azért sem büntetnek, hiszen ráutaló magatartással beleegyeztél, nemde?

;)

2019. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én is úgy gondolom,hogy nem tehetik ezt meg,főleg hogy kétszer írásban,egyszer szóban kértem,vegyék le.Nos a képek még mindíg fent vannak az oldalon.Ezért azt hiszem ügyvédhez fordulok.Márcsak a hozzáállás is dühítő.Azt hiszem nem lett volna nagy dolog teljesíteni a kérésem.
2019. ápr. 18. 15:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a segítséget.Bejött amiket írtatok.Eddíg egyetlen üzenetemet sem méltatták válaszra.Viszont az utolsó üzenetem ennyi volt,"Bejelentem a NAIH-nál."A képek fél órán belül törlésre kerültek.
2019. ápr. 19. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!