Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Két számítógép összekapcsolásá...

Két számítógép összekapcsolásához milyen kábel szükséges?

Figyelt kérdés
Játszani szeretnék egyik ismerősömmel úgy, hogy 2 gépünk van, és összekötnénk őket. Interneten lassú, ezért gondoltuk ezt a megoldást. Köszönöm előre a választ:)
2010. júl. 5. 20:26
 1/5 czibles ***** válasza:
46%

ha csak 2 gépet köttök össze kereszt kötésű kábel kell.

ha switchet vagy otthoni kis (soho) routert is használtok, akkor egyenes kötésű kábel kell.

2010. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%

Hello

Először is kábellel nem tudod összekötni a gépeket.

LAN hálózat vagy szerveres hálózat szükséges hozzá.

Mivel azt írod ,hogy a net lassú akkor maradjunk a LAN-nál.

Ezt 2 féle képpen tudod kivitelezni:

1.

Veszel egy úgynevezett HAB eszközt amivel egyszerű kis otthoni hálózatot tudsz készíteni. Ezzel nyomtatókat és faxokat tudsz működtetni a Lan mellett.(ezt a módszert nem ajánlom mert drága és nehéz. DE azért leírtram)

2.

Nem tudom milyen internetet használtok.Tudok egy módszert a vezetékes internethez.Gondolom mivel egy multiplaier játékot akartok játszani egy internetet használtok megyosztva.(nagyon remélem)Ebben az esetben megkeresed a Router(internetmegosztó)hátulján az internetkábel lyukait.

Egy kábelt elvezetsz az egyik géphez egy másikat pedig a másikhoz.Bedugod őket és kész a saját kis LAN hálózatod.

Rádiós Routernél nem mindig kell a Lan hoz kábel.


(3.)Ha se nem rádiós és se nem vezetéges elősztót használtok ,hanem mondjuk mobil internetet akkor a lan szinte kivitelezhetetlen.(olcsón)Ilyenkor sajnos marad a központi játékszerver.


U.I.:Remélem érthetően írtam le.

2010. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Bocs rosszul fogalmaztam az előző válasz elején.
2010. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 czibles ***** válasza:

utolsónak:

remélem azt tudod, hogy semmi értelme amit írtál...

2010. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

juj de szeretem amikor valaki azt hiszi hogy ért valamihez amikor eggyáltalán nem, kereszt kábellel direktbe összekell kötni a két gépet, ip címet állítani, maszkot, meg talán egy alapértelmezett átjárót. Leírom ,hogy melyik gépre mit kell beírni:



1.gép 2.gép

IP cím: 192.168.0.1 192.168.0.2

alháló maszk: 255.255.255.0 255.255.255.0

a. átjáró: 192.168.0.2 192.168.0.1


ezt egyébként "vezérlőpult->internet és helyi hálózat->helyi hálózat->(amelyikben benne van hogy ethernet)->jobb click tulajdonságok->tulajdonságok->ipv4 beállítások" útvonalon tudod elérni, vagy valami hasonlónak kell lennie.

2010. júl. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!