Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cyber Sec MSc-vel milyen...

Cyber Sec MSc-vel milyen lehetőségeim lennének Magyarországon?

Figyelt kérdés

Mennyivel lennék más helyzetben mintha csak BSc-m lenne?

Milyen pozíciókban tudnék dolgozni, mennyivel másabb fizetéssel (mint sima alapképzéssel? Persze ez egy jó ág, bár nem tudom Magyarországon mennyire van erre szükség. Főleg pályakezdőként. (Hisz valahol el kell kezdeni)


Ha nagy szükség lenne a cyber security-sekre, akkor gondolom lenne ilyen képzés Magyarországon is. Nem?



2019. ápr. 27. 14:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, az utolsó kérdésedre reagálva, igenis vannak cyber sec képzések magyarországon, többek között a kürt akadémia tart ilyet. Ingyenesebb (egyetemi) opció a BME mérnökinfón az itsec specializáció MSC-n, akkor a CrySis laborosok tanítanának sokmindent, ha akarod, és vannak lehetőségek csatlakozásra, projektekre...


Csak BSc-vel szerintem ez az irány hamvában halt elképzelés, nem hiszem hogy ahol a biztonság kritikus, ott elfogadnának olyan képzést, ahol lényegében 20 perc szó van a biztonságról, az is annyi, hogy ne plaintext legyen a jelszó. JÓ BIZTONSÁG-szakértőre igenis hatalmas szükség van magyarországon is, mert minden nagyvállalat meg akarja védeni magát, és kevés informatikai cég tart csak ilyennel foglalkoz szakembert, míg a biztonság az kritikus a nem-informatikus cégeknél is. Egyszer volt valahol (talán az indexen de nem biztos) egy cikk az Invitel itsec csoportjáról, érdemes megkeresned.

Fizetés: Ebben a témában nincs olyan hogy pályakezdés, akkor nem veszik hasznod, ők nem tudnak mindenre megtanítani. Ha kürt-ön végzel, akkor nem igazán tekintenek szerintem pályakezdőnek, és egyetem esetén meg elvárás lenne 1-2 év labormunka, ami szintén sok tapasztalat. Ennél fogva átlagfeletti MSC kezdőfizetésre lehet számítani (kb. 100ezerrel több, mint az átlagos msc kezdő). Ha a kürt-öt végzed, azt nem tudom, ott nincs olyan akivel beszéltem volna.


Megjegyzés: minden más informatikai ághoz képest több kutatást igényel (önfejlesztés) a security témakör, ha tényleg ezt szeretnéd, akkor nem 8 órás lesz egy napod, hanem naponta sokat kell olvasnod ezen felül az aktuális kártevőkről, támadásokról...

Ezen felül akár éjszaka is behívhatnak sürgősen, például ha akkor támadnak egy szervert, akkor minél hamarabb kell elhárítani a gondokat, helyreállítani, és kivédeni a következő támadásokat.

Nehéz hivatás, kizárólag extrém elhivatottsággal ajánlott, csak azért, mert tetszik a hackelés, nem biztos hogy elég indok.

2020. júl. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!