Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen adathordozóra (mentésre...

Milyen adathordozóra (mentésre) archíváljak vagy 50-gb (családi) adatot?

Figyelt kérdés

Tehát családi fotókat és videókat szeretnék archíválni valamire ami jónak és megbízhatónak bizonyosul a 2019-es évben.Sokszor kiírok egy két lemezt (DVD-t)és teszem a szekrénybe de most 55 GB-nyi adatot kellene elmenteni .

Így a kérdésem ,hogy csak a DVD lemezek vagy esetleg egy pendrive-t ,winchestert is használhatom (akár 10-15 évig)adatmentésre?!



2019. ápr. 28. 10:56
 1/8 Derwer ***** válasza:
100%

A DVD a legroszabb.

A oendrive fenetudja enkkore időre.

A HDD jó, ott legalább van SMART adat is, ami előre jelez hibát.

A felhő is jó.


Persze ha csak egy helyen tárolod, még mindig marad kockázat...

2019. ápr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
100%

5 ezerért már kapható 64 GB-os pendrive, de annak a megbízhatósága nem biztos, hogy a legjobb. Plusz szállítás.

[link] ha van eleve ilyen méretű merevlemez otthon, akkor az is jó. [link]

2019. ápr. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne tárolj semmit egy példányban, és ne tárold az adathordozókat egyszerre egy fizikai helyen.

2. Időnként ellenőrizd az adathordozók olvashatóságát. Ha valami sérül, akkor a másik adathordozóról újraalkothatod.

3. Ár/GB arányban a legkedvezőbb - 16 Ft/GB - a merevlemezes tárolás, utána jön a DVD - 34 Ft/GB - majd a memóriakártya/pendrive - 40 Ft/GB - végén az SSD. (az árak az arukereso.hu adatain alapulnak).

4. Én amondó vagyok, hogy az igen jól sikerült/fontos témájú fotóidat/dokumentumaidat nyomt(atta)sd/dolgoztattasd ki - drága, de hosszútávú megoldás.

2019. ápr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"Én amondó vagyok, hogy az igen jól sikerült/fontos témájú fotóidat/dokumentumaidat nyomt(atta)sd/dolgoztattasd ki - drága, de hosszútávú megoldás."


Hahó, 2019 van. Gyűrődik, elveszik, elég vagy csak simán kifakul a nem professzionális fényképpapír miatt. Ezt inkább ne...


Vinyón a gépben ami RAID-ben van és egy másik külső vinyón. Én így tárolok 1 TB-nyi családi dolgot...

2019. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

"Hahó, 2019 van."

Hahó, a fénykép, a nyomtatás már bizonyította élettartamát.


"Gyűrődik"

Szépen, megfelelő tartóban, képkeretben nem fog gyűrődni.


"elveszik, elég "

Ez érvényes bármelyik adathordozóra.

2019. ápr. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én helyedben vennék 2-3dB 2,5" HDD-t (ne a legnagyobb kapacitásúakból) és azokra menteném.

Sajnos a flash alapú tárolók évtizedek alatt elveszthetik adataikat.

2019. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

"Hahó, a fénykép, a nyomtatás már bizonyította élettartamát."


Igen. Bizonyára ezért nem hívatnak ma már elő fényképeket. És akkor most jön az a parttalan vita hogy honnan tudom mennyien hivatnak elő fényképet...


Ja és a kifakulást kifelejtetted, ami egy pazar képkeretben simán megtörténik.


És igen számoljuk ki mennyi pénzbe, papírba és tárolóhelybe kerülne a jelenlegi 2500 fénykép előhívása persze szigorúan csak azért, hogy biztonságban tudjam :))))

2019. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uraim/hölgyeim ....Nagyon köszönöm a válaszokat!!!
2019. ápr. 30. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!