Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire etikus az ha megvásár...

Mennyire etikus az ha megvásárolok egy játékot utána torrentezettet használok?

Figyelt kérdés
Mennyire etikus az ha egy játékot megvásárolok utána úgy döntök hogy inkább torrentezett változatot használok?

2019. máj. 14. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól még illegális lesz a torrentezett változata.

De egyébként mi értelme, ha már megveszed? Miben jobb?

2019. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ha tetszik egy játék, megveszem, de a DLC-kkel való pénzlehúzást nem vagyok hajlandó kifizetni. Az alapjáték Steamen megvan, meg van egy torrentes, DLC-s változatom.
2019. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bekerülnek különböző frissítések amik nem tetszenek a torrentes meg értelem szerűen nem lett frissítve.
2019. máj. 14. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Steamen is a legtöbb esetben le tudsz íratkozni a frissítésekről. Én a CK2-vel voltam így.
2019. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De nem feltétlenül tudom hogy mi van az új frissítésben és lehet egy tök jó dologról maradok le és vannak olyan játékok amik frissítés nélkül el sem indulnak.
2019. máj. 14. 11:10
 6/7 anonim ***** válasza:
A letöltés nem illegális, főleg ha megvan az eredeti. De a torrent letöltésekor az első pillanattól kezdve feltöltő is vagy, feltölteni már illegális.
2019. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Már aki :D Én lövésem sincs miért, de amióta világ a világ nem tudok feltölteni, avagy seedelni. Ez mindig is így volt, Ztracker-ről majdnem repültem anno ez miatt, csak épp szerencsés voltam és tudtam venni feltöltést pontokért. Így az arányom helyre billent. Most Ncore-t használok és itt szerencsére seedidő-rendszer is van, tehát elég bizonyos ideig seedben tartani a torrentet. Az mindegy, hogy seedelek-e valójában, vagy sem. Ezért van még a mai napig Ncore fiókom, máskülönben már rég elvesztettem volna a rossz arányom miatt.

Egyébként meg, ha számszerű akarok lenni, nincs ezzel gond. Azt torrentezted le, amit meg is vásároltál, amiért te pénzt adtál. Ez a fejlesztőknek már tutira nem veszteség, legalábbis mindaddig, amíg nem tudsz seedelni (mint ahogy én se). Onnantól kezdve, hogy tudsz seedelni, tulajdonképpen Te magad elérhetővé teszed ingyen mások számára is a játékot, akik viszont nem feltétlen vásárolták meg azt. Ez már jelenthet veszteséget a fejlesztőknek, ehhez pedig Te is hozzájárultál, szóval Te is bűnösnek számítasz, hiába adtál ki érte pénzt.

Ha nagyon tisztának akarod érezni magad, ne engedd a klienst seedelni. Van router, tűzfal, de még az app beállításai között is találsz olyan beállítást, amivel közel 0-ra redukálhatod a feltöltést.

2019. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!