Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Számítástechnika » Egyéb kérdések

A kérdés

Vettem egy FreeSync-es Philips 75hz-s monitort. Nincs rajta displayport csatlakozo. A hdmi csatlakozom 1.4-es. Állítólag már HDMI csatlakozóval is kéne működnie, viszont én nem észlelek különbséget ha ki vagy be van kapcsolva. (!? )

A monitoromon nem is tudtam ki be kapcsolni mert nincs ilyen beállítás, de az AMDalapprogramon be van állítva, a gépen. Most vennem kéne egy 2. 0-ás HDMI kábelt vagy szenvedjek mindenféle áttalakítós cuccal?

Keress kérdéseket hasonló témákban: számítástechnika, internet, monitor, PC

máj. 16. 00:22  Privát üzenet  

A válasz

A hdmi 1.4 és 2.0 fizikailag ugyanaz, ugyanolyan kábelt használnak meg minden, csak a kommunikáció megy másképp.

Különbséget csak akkor észlesz majd, ha a játék nem tudja hozni a 75 Hz-et és leesik az fps-ed. Ilyenkor kevesebb/nem fogsz stutteringet fogsz látni, ha gyorsan mozgatod az egeret. Alapvetően nem túl látványos a különbség, figyelni kell rá.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont máj. 16. 06:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Szoval akkor ha megbeszem a másik kábelt(csak mert állitólag az képes azt a refresh rate-et megjeleníteni vagy mi ami a freesynchez kell)Akkor ha leugrip az fps-m is meglesz a 75hz-s érzet?

# 2/2Időpont máj. 16. 06:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért csak a képet viszi át a HDMI kábel, hangot nem?
Vettem egy új számítógépet, és egy HDMI Kábellel van összekötve a Philips TV-mmel. Mindegyik oldalról levág 2-3 centit, pedig 1920x1080pre van állítva a felbontása. Miért lehet ez?
Működik hdmi-dvi átalakítóval?
LED TV összekötése PC-vel (HDMI segítségével)?
HELP! Vettem egy Philips 26" régebbi LCD tv-t és rákötöttem HDMI-vel a gépre. Nem tudom teljes képernyőre tenni mi lehet a gond?
Philips plazma TV-ken van HDMI csatlakozó?

Kérdések a Számítástechnika rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!