Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol érdemes a szoftverfejleszt...

Hol érdemes a szoftverfejlesztő OKJ-t megcsinálni Budapesten?

Figyelt kérdés
Először is ezt a 2 éves nappalirendszerűt érdemesebb megcsinálni, vagy vannak olyan fizetős, pár hónapos tanfolyamok is, ahol szinte ugyanazt a tudást meglehet szerezni?
2019. jún. 1. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
OKJ-t sehol. A pár hónapos tanfolyamokon nagyon nem ugyanazt tanulod meg mint az OKJ-n.
2019. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, hogy inkább a 2 éveset csinálom meg, szerintem ott jobban átadják a tudást, az ilyen pár hónaposok meg inkább a pénzről szólnak, és kevésbé arról, hogy megfelelő tudást adjanak.

Viszont a kérdés még mindig adott, hol érdemes a 2 éves nappali rendszerű OKJ-s képzést elvégezni Budapesten?

Két helyen találtam ilyen képzést Budapesten:

BKSZC Weiss Manfréd Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Budapesti Komplex SZC Pogány Frigyes Szakgimnáziuma

Nem tudom hogy ezeken kívül még valahol ellehet-e végezni, illetve a kettő közül melyik a jobb iskola.

2019. jún. 1. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

szerinted...


és szerinted ha valaki egyébként több százezer vagy 1M+ forintot kaphat a tudása alapján akkor az majd elmegy OKJ-n oktatni? Sok sikert a turbo pascal világában.

2019. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha nappali, akkor már miért nem egyetem?

Másfél évvel hosszabb és ha szorgalmas is vagy mellette, garantáltan ér valamit.


Én pl iskolarendszeren kívüli OKJ-ra mentem, 1 évesre, de azért, mert munka mellett nem feltétlen kapásból esti egyetemet akartam. Viszont gondolkozom rajta, hogy valamikor elvégzem.

2019. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Turbo Pascal???



Ezzel az érvvel, hogy ha 1 milliót kaphatna a tudáda alapján, azért nem feltétlen 100%-ig tudok egyetérteni, mert az egyetemeken se túl nagyok a fizuk...

2019. jún. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Sehol. Az okj kalap sz.rt se ért az iparban, kb egy olyan papír, ami mögött még elméleti tudást se lehet feltételezni, nemhogy gyakorlatit.
2019. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

"Sok sikert a turbo pascal világában."

Idézem a(z) "XIII. informatika ágazathoz tartozó 54 213 05 szoftverfejlesztő szakképesítés" szakképzési kerettantervét:

"A szoftverfejlesztésben meghatározó szerepet játszó hazai cégek szakvéleményét is kikérve a JavaScript, a Java és a C# nyelvek lettek kijelölve.

...

Természetesen a kerettanterv nem zárja ki, hogy a szaktanár az előírt ismeretek átadásán túl, további szakmai ismereteket is átadjon, így például saját

döntése alapján betekintést adhat más korszerű programozási környezetekbe is (pl. Python, Ruby, PHP, C++, stb.)"

Forrás: [link] - 48. oldal

2019. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan fentebb a hozzáértőbbek írják, az OKJ felejtős. Ennek a szakmának a belépő szintje a BSc, ami 3 év alatt megszerezhető. Vagy akkor inkább semmi, hanem teljes öntanulás referenciákkal. De OKJ-ra elpazarolni 2 évet teljesen felesleges.
2019. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!