Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vásárlás előtt állok....

Laptop vásárlás előtt állok. Gondolkozom, hogy win-ről váltsak e macre? Vélemények, tapasztalatok érdekelnének, melyik a jobb, és miért? Játékok futtatása nem fontos, azt konzolom nyomom.

Figyelt kérdés

2019. jún. 1. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Azert nezd meg mennyibe kerul a legolcsobb Mac. Aztan gondolkozz el rajta, hogy mire hasznalod a mostanit, es valoban szukseged van-e egy felmillios gepre, valamint azon, hogy kb. minden kiegeszitodet is cserelheted, mert nem lesz kompatibilis.
2019. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A macet gazdag ámde géphez nem értő embereknek találták ki. Nem kell érteni hozzá különösen, mert mindent a segged alá rak, cserébe mindenért fizetsz és ne nagyon akarj csinálni olyat, amit az apple nem gondolt, mert valszeg nem fog menni. Ha neked ez nem kell, akkor semmiképpen nem ajálom, hogy azt vedd.
2019. jún. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Netezésre, filmezésre, szövegszerkesztésre, vagy bármilyen átlag tevékenységre fölösleges a mac. Vannak előnyei az operációs rendszerének, ahogy a windowsnak is, de nem ugyanazok, és teljesen más a kettő. Amit az előző írt is igaz, a mac jóval egyszerűbb, és sok naiv felhasználó úgy is használja...ahogy leírta. A windowsba jobban beleszólhatsz, de cserébe néha túlbonyolít, és csúnyább (szerintem). Egyszerűen nem ugyanarra való a kettő. A windows otthoni, szórakozáshoz, irodai munkákhoz, sokkal jobb, viszont az sem véletlen, hogy például a grafikai stúdiókban kb mindenhol csak maceket látsz. Én is ilyenfajta munkát végzek, és sokkal jobban szeretek macen dolgozni, mint win10en. Ha viszont torrentelni akarok, vagy letölteni valami anyámkínját, esetleg valami fölösleges dolgot "alkotni", arra ott a windows. Egyébként az sem biztos ám, hogy laptopra van szükséged...ha nem fontos, hogy állandóan magaddal hurcold a munkahelyedre, vagy kávézóba, akkor egy asztali sokkal jobban megérné neked. Nem mellesleg jobb is lenne ugyanazért a pénzért, mint bármilyen laptop.
2019. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Milyen kiegészítőt kéne cserélni ami nem kompatibilis?

iphoneom van, azzal tökéletesen működik.

Van a családban mac, és lehet rajta torrentezni is, illetve minden programot le lehet rá szedni ingyen.

Azt, hogy hülyéknek van tervezve kétlem, minden komoly ember, illetve programozo, tervező, és aki videot vágnak, illetve komoly cégek is macet használnak.

Szerintem az, hogy könnyű kezelni az előny, az a windows hibája ,hogy túlbonyolítanak mindent.

Elsősroban olyan emberek véleményét vártam akiknek van tapasztalatuk, nem akik láttak már képen macet.

2019. jún. 2. 20:46
 5/7 A kérdező kommentje:

3. Koszi a segítséget.

Ami nekem fontos, hogy stabil, gyors gép legyen hosszú ideig, illetve sokat hordozom, igy legyen kicsi, és jó az aksija, amiben az apple verhetetlen, sok laptopot árulnak ilyen olyan akssival, de a valóságban nem bírják addig.

A MacBook Air simán birja a 10 órát min.

2019. jún. 2. 20:50
 6/7 anonim ***** válasza:

"Van a családban mac, és lehet rajta torrentezni is, illetve minden programot le lehet rá szedni ingyen."


Igen, de torrentezni jobb a windows. A mac masban jobb.


"Azt, hogy hülyéknek van tervezve kétlem, minden komoly ember, illetve programozo, tervező, és aki videot vágnak, illetve komoly cégek is macet használnak."


Igen, csak sok hülye nem fogja fel, hogy nem nekik van tervezve. :D


De ha iphone-od van, és tudod, hogy nem maradna nálad kihasználatlan a mac, szánsz rá pénzt, akkor mi akadálya? :) Döntsd el melyik operaciós rendszert kedveled jobban, melyiket hasznalnád szívesebben hosszutávon és a szerint válassz.


...

Csak egyet nem értek, ha van otthon maced, akkor miért kérdezed? Nincs vele tapasztalatod? Ha nincs, miért nem próbálod ki? :D Ez elmegy poennak is, de azért komolyan is gondolom...

2019. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, meg az lemaradt, hogy a hozzászólásaid alapján nem vagy hülye a temában, jól látod a helyzetet, akkor mire vagy kíváncsi? :D Innentől szerintem ízlés kerdése, hogy melyik legyen a befutó...
2019. jún. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!