Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik macbook éri meg jobban?

Melyik macbook éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Szerintetek a Macbook Air vagy a Macbook Pro? Az air az régebbi mint a Pro de attól még jó adatai vannak, pro gyorsabban merül de az air meg lassabban tölt, meg persze van még sok sok dolog amiben eltér egy kicsivel, mindkettő touch ID-s szóval ezért is nehéz a választás de inkább vegyek Airt vagy Prot ami 1 évvel később jött ki?

2019. jún. 2. 10:08
 1/8 anonim válasza:
12%
Egyik sem éri meg. 80százalék csak a márkanév.
2019. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy megéri-e, csak te döntheted el, de az, hogy az Apple minőségi (volt), tény. A 2016 után kijött készülékekre szokták mondani, hogy hanyatlik a minőség, ami lehet igaz, de nem egyértelmű. Inkább az ár/érték arány romlik, de sz*rt nem fogaz kapni. Macbookokból is a 2015 körüli szériák a legjobbak. Az, hogy megéri-e valami az ártól is függ, és attól, hogy mennyit akarsz szanni rá. Számomra egy 2014-2016-os macbook pro mondjuk 300-500k körül éri meg, attól nagyban függve, hogy mi van benne, és mennyire használt. Airről nem tudok nyilatkozni, azok árait annyira nem tartom számon.

Nekem prom van, 2015-ös. Igen, jó. De nekem főleg azért, mert ahhoz a munkához, amit végzek, jobbnak találom mac os-t. De netezésre, filmezésre, letöltögetésre, vagy átlag használatra sosem vennék macet, mert ahhoz nekem drága. Persze van, akinek nem. Es persze létezik olyan wimdowsos gép is, ami fölöslegesen draga ehhez. Szóval attól is függ, mire használnád...

2019. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*fogsz
2019. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és az árnál nem körül, hanem között, bocsi elírtam.
2019. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Általános használatra a Pro felesleges, az Air tökéletesen megfelel.


Pro ott jön számításba, ahol nem mindegy, hogy pl. egy videós anyag elkészítése 2 óra, vagy 3-6.


Vagy fejleszőként/devops-ként a saját gépeden kell virtualizálni, docker-ezni, stb., és kell a több RAM és a gyorsabb CPU.


Vagy valamiért dedikált GPU-ra van szükséged.


Ha ilyesmi nem kell, vagy nem jellemző, akkor nem igazán éri meg, és jobban jársz a könnyebb géppel, a nagyobb üzemidővel. Korábban volt Pro-m, de jóideje Air-t használok, és a következő sem lesz más szerintem.

2019. jún. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért szeretnék macbookot mert most jelenleg dellem van ami nagyon lassu(2eves) es fel is lett már gyorsitva, ismerősőmnek is az van de neki is nagyon lassu (bár neki 5 éves) és az is lett már gyorsítva, rokonnak asus-a van (2 éves) az is lassu, lehet vannak az újak amik jók de még is csak egy ujjabb macbook jobb főleg ha iphoneod van
2019. jún. 7. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Érthető, de mire az, hogy melyik erné meg neked jobban, attól is függ, mire használnád.
2019. jún. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "de mire az" nem tudom, hogy jött össze, nem azt akartam irni, szóval tekintsd ugy, mintha nem lenne. :D
2019. jún. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!