Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép ( vagy windows)...

Számítógép ( vagy windows) rendszer halál, képernyő kikapcsol, és a gép nem reagál a power illetve reset gombra (gyakorlatilag nem csinál semmit). Mi lehet a baj forrása?

Figyelt kérdés

A gépemmel kapcsolatban volna egy aggasztó kérdésem (CPU: amd ryzen 2700x VGA: asus strix rx 580, G.Skill Flare X 2x8Gb 3200hz RAM alaplap:ASUS ROG STRIX X470-F GAMING tápegység:THERMALTAKE Toughpower Grand RGB 750W Gold Fully Modular )


előzmény (hátha segít, a problémára "eset" néven hivatkozok): fél év használat után gondoltam ideje inkább bekapcsolni az amd PBO (Precision Boost Overdrive) funkcióját ugyanis addig az asus dual inteligent processzoros (AI Suite 3) beállítását használtam ami 4,2 ghz re húzta a processzort stabilan, szóval gondoltam jobb lesz váltani inkább, frissítettem alaplapot minden ahogy kell, szóval beállítottam a bios-t újra, aztán történt ez az "eset" (később leírom) gondoltam oké biztos a windows meg ilyesmi. Talán 3 szor ismétlődött még meg, aztán felraktam egy újabb windows 10-t Újabb bios és újra belőttem a ramokat és pbo-t a voltage offsetet - helyett + ra állítottam mert csak így vitte le a feszültséget 1,5 (1,512 mV) voltról 1,440 mV ra (kicsit soknak találtam az 1,5 voltot, nem is volt probléma sokáig (1-2 hónap) aztán történt egy random újraindulás és most 1 hétre se rá megint meg történt az "eset", vajon ez jelent valamit? valahol hiba van? bios? windows?


A probléma (az "eset"): (játék közbe még szerencsére nem csinálta inkább az asztalon.)

A képernyő kikapcsol mintha csak az energia takarékos módot kapcsolná a windows de nem reagál semmire semmire sem jön vissza a kép, se billentyű se egér.

A kikapcsoló gombot megnyomom nem történik semmi hdd led nem világít, a gép nem áll le. Aztán nyomom 5 másodpercig, akkor is semmi. Majd lenyomom a reset gombot és szintén semmi, a gép semmire sem reagál.

Az egyetlen megoldás kikapcsolom a tápot , ilyenkor az történik hogy a gép leáll, sötétség,(a táp még mindig ki van kapcsolva) majd a semmiből mintha a gép áram alá helyeződne (nem hinném hogy a táp tarthatna magában annyi áramot illetve hogy azt pont kikapcsolás után adja ki) bekapcsolnak az rgb ledek az usb re kötött ventilátorok majd hirtelen elmúlik, ezután kapcsolom vissza a tápot és indíthatom újra a gépet.


Valaki találkozott már hasonlóval? vagy bárkinek van valami ötlete mi lehet a baj? a tápegység? alaplap? vagy egyszerűen a windows?

Remélem sikerült részletesen lerínom a problémát, illetve elég információt adni.

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 23. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Windows 10? Ha az melyik verziója?
2019. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az előző a win 10 pro x64 Build.17134.228 (2018 szeptemberi), a mostani a Build.18362.86.(2019 májusi)
2019. jún. 25. 20:26
 3/3 A kérdező kommentje:

Megoldottam, 2 éves megfigyelés után rájöttem.


hiba oka röviden: Windows Update


Tehát amikor megfagy a kép, mert összeomlik az operációs rendszer hiba üzenet és kékképernyő nélkül.(Black screen of death) A reset után arra lettem figyelmes hogy bizonyos dolgok megváltoztak, most például az új frissítés (az időjárás és a hírek a tálcán) okozta ezt.

Elment a kép, operációs rendszer leállt (ventillátorak felpörögtek) majd reset után a "Kérjük ne kapcsolja ki a számítógépet windows frissítése folyamatban" felirat fogadott.


Mondjuk azaz érdekes hogy miért csinálja nekem ezt, mert már többször is újra lett telepítve mindig újabb frissítésekkel, talán a konfiguráció vagy bios miatt? Bár azt hiszem ez már örök rejtély marad.

2021. jún. 20. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!