Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hova a legjobb kiköltözni...

Hova a legjobb kiköltözni fejlesztőként? Svájc (Csak Zürich) /Németország (Nincs belőve semmi) /USA (California, Chicago és környéke)

Figyelt kérdés

Leginkább ezek az országok érdekelnének.


Java fejlesztőként szeretnék kiköltözni külföldre, hogy tudjak lakásra gyűjteni itthonra, mivel hiába magas IT-s fizetések az ingatlan árak így is elvannak szálva (

Illetve a nyugdíj is már eléggé kérdéses dolog, szóval ezt nyugottan levonhatja az ember a jelenlegi béréből ami nem kis összeg, ha neked kell róla gondoskodnod), meg szeretnék egy magasabb életszínvonalon is élni. Egyelőre csak 3-5 éves periódusban gondolkodnék. Sajnos nem beszélek németül egyáltalán, de az angolom tökéletes, 3 éves tapasztalatom van nemzetközi környezetben, pénzügyi területen. 26 éves vagyok és egyedül költöznék.


Igazából nem csak pénz, hanem kalandvágyból is költöznék, illetve hogy megtudjam hogy képes vagyok bárhol boldogulni egyedül, amitől mint ember is fejlődök. Itt Magyarországon nem alakultak ki olyan mély kapcsolataim meg gyökereim hogy nagyon ragaszkodnék ide. (Persze azért van 1-2) Hiszen egyetem/gimnázium után mindenki megy másfele tudjátok hogy van ez, én is felköltöztem Budapestre egyedül barátok nélkül.


Elvileg anyagilag Zürich érnék meg a legjobban, de azt mondják hogy hiába, mert unalmas hely és az emberek nagyon távolságtartóak és konzervatívak(merevek) ez igaz ?


Milyen tapasztalataitok vannak fent említettek országokkal fejlesztőként ?



2019. jún. 24. 09:11
 1/9 Fsms ***** válasza:

Szia,

Szerntem Svájz felejtős, a magas megélhetési költségek miatt nem tudsz félre tenni, persze ha ez cél.

A legjobb USA, utánna németo. -

Ha el tud menni alkalmazottnak akkor inkább Németo. az első - szóval attól függ...

2019. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Svájcal kapcsolatban egy 7k netto frankos fizetéssel számolok, 3,5k-4k frank költéssel havonta, vagy elszámoltam magam ? :D
2019. jún. 24. 09:27
 3/9 A kérdező kommentje:
USA-ban pedig California környékén havi 10-12k-s fizetés, 8k költéssel.
2019. jún. 24. 09:29
 4/9 anonim ***** válasza:
"Svájcal kapcsolatban egy 7k netto frankos fizetéssel számolok, 3,5k-4k frank költéssel havonta, vagy elszámoltam magam ?"- Ez stimmel, 7000 CHF netto, 3500 CHF megelhetes, ha a lakasra 2000 CHF-ot szamolsz. Itt nezegethetsz lakasokat: homegate.ch. En nem Zürich varost ajanlanam lakas celjabol, hanem a környeket, Kanton Zürich, mivel a vonat összeköttetes olyan, mint egy metro, remekül müködik Svajcban, es a lakasarak is kedvezöbbek valamivel, mint direkt Zürichben. A munka szempontjabol nem problema, ha nemetül nem tudsz, az angol az IT nyelv.
2019. jún. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Svájc csak akkor játszik, ha már senior vagy, és van tapasztalatod komoly projektekben, az alatt nem állnak szóba veled. Akkor viszont egy 10k-s havi fizetés simán elérhető, aminek a nettója 8000 CHF / hó.


Egyébként Zürich egyáltalán nem unalmas, a környéke pedig kifejezetten klassz hely, az emberek pedig szerintem tök barátságosak, csak ajánlani tudom.

2019. jún. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért furcsa ez mert egyébként Linkedin-en Hollandiából, Németországból, Angliából, Bécsből egyfolytában kapok az állás lehetőségeket. De kaptam továbbá Spanyol országtól is


Szertintem megpróbálok én jelentkezni valamilyen Züriches pozicióra, nem hiszek ebben a 10 évet várni kell, szeretem ha az emberben meg van a tudás felveszik őt korábban is

2019. jún. 28. 08:08
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Legjobban az éri meg, ha távmunkában csinálod.

Vagy nem költözöl sehova, vagy tax haven-be költözöl, pl. Kajmán-szigetek.

2019. okt. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

> kalandvágyból ... hogy megtudjam hogy képes vagyok bárhol boldogulni egyedül


Nigéria..?

Venezuela..?

2019. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nigéria!!!! <3
2019. okt. 6. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!