Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek a mesterséges...

Szerintetek a mesterséges intelligenciának pozitív vagy negatív hatásai lesznek?

Figyelt kérdés

A véleményetek érdekelne ebben a kérdésben. Az egyik oldal azt mondja, hogy jó dolog lenne pl 1-2 perc alatt találna megoldást a betegségekre vagy pl a most még megoldhatatlan matematikai, fizikai próblémákra.

Valamint ott a másik oldal akik szerint 1-2 perc alatt találhat olyan szuper vírusokat amiben kipusztul az emberiség vagy ott a Terminátor vonala, hogy meghekeli az atomfegyver ék vezérlőt és elindit egy atom háborút. Szerintetek jó vagy rossz dolog lenne, ha létezne mesterséges intelligencia?



2019. júl. 3. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Jó dolog lenne, végre le lehetne cserélni a korrupt, ostoba rendszereket, kormányokat, vállalatvezetőket, ostoba tanárokat, alkalmatlan dolgozókat.


Az ember maga, akinek negatív hatása van a többi emberre.


Egy jól leprogramozott gépnek, sokkal több hasznát venni, mint sok balfax embernek.

2019. júl. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Tudni kell okosan használni, akkor pozitív. Osztom az első véleményét.
2019. júl. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint hogy jó találmány-e a kés. Ha levágysz vele egy szelet kenyeretb akkor pozitív. Ha a szomszéd hátába állítod, akkor nem annyira...
2019. júl. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki a szomszédod.
2019. júl. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
4 :-D
2019. júl. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

#3-as példája jó

#4: :D


én a saját játékomba akarok olyan mesterséges intelligenciát fejleszteni ami a játékos szokásaihoz mérten segíti az adott játékost

ha úgy nézzük ha úgy használod "a gép játszik helyetted"

ez már önmagában egyszerre jó és rossz is tud lenni, már csak a nézőpont számít

"arra is lusta vagy, hogy játssz" vagy "csak a számodra fontos dolgokra kell koncentrálnod"


én ezzel a mesterséges intelligenciával választom el a hardcore gamer réteget és azokat akik kevésbé hardcore szinten tudnak/akarnak játszani


megfelelő helyen és módon alkalmazott AI szerintem nagyon előnyös tud lenni

2019. júl. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

Vedd figyelembe hogy kijátszottam a Detroit: become human c. Játékot.


Az A.I-al az a baj hogy magát felteszi, és habár rájön hogy a gép a keretein belül tökéletes, az ember nem. Pl.: A robot dolgozik nem lesz fáradt vagyok lusta.

Olyan korlátok között kell tartani ahol nem befolyásolhat minket csak ha mi úgy akarjuk. Így persze nem lehet minden előnyét élvezni.

Már most ijesztő hogy a Google Assistant fel tudja hívni a fodrászodat, beszél vele, és időpontot foglal neked. Gondolj bele ha teljesen intelligens lenne, a rendőröket is rád hívhatná, mondjuk túsztartással vádol, a rendőrök csak az ördög állnának szóba veled, és a házat szét turnák a vádak súlyossága miatt, és az AI csak nevet, őt nem büntethetik meg. Tudom hogy durva, de gondolj bele előbb már említettem, hívni és beszélni már tud. Már csak gondolkodnia kell, ezen pedig vért izzadva dolgoznak az HA-ban.

2019. júl. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Látom az autó javító sok mindent el szúrt, remélem azért érthető.
2019. júl. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Politikában is lehetne használni pl a korrupt politikusokat leváltani?
2019. júl. 7. 13:36
 10/12 Alex Fly ***** válasza:
Mennyiben szavazati joga is van annak a MI-nak, akkor lehet...
2019. júl. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!