Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excel 2007! Autómatikus...

Excel 2007! Autómatikus átírás megszűntetéase általános mezőben? A gond, hogy 200-at beírok és 2 lesz belőle, pedig nem is szám a cella tipusa. Így pedig általánosént úgy kéne maradjon ahogy beírtam és mégsem marad úgy.

Figyelt kérdés

Kérdésem volna ha nem gond.. vmi alap nem tetsző funkció excel 2007-ben.


Számok beírásakor 100-al oszja a beírt szmot ait egyébként általánosként mint cellatipus van megadva


ami azt jelentené hogy ahogy beírom úgy kéne maradjon, mágis 100-al osztja az értéket.


Mivel qva ritkán használom az excelt 10évben 1-2x, ezért nem hiszem, hogy felhasználó általi elállítás volna.


Ez valami alap működik ami rohadtúl zavaró. Meg tudná írni valaki, hogy lehet az ilyen hülyeségeket működést kiírtani az exbelből?


Nem, nincs benyomva a "%"-os button, hogy azzal számoljon.


nem akarom számként kezelni a mezőt mégi annak tekinti. bár mikor megézema cella infór azt írja ki hogy általános, és megjegyésnékt úgy jelenik meg ahogy beírtam.


de valójában mégsem, mert átírja 100-al oszva értékre.


Ha valaminek 200-at akarok látni, akkor ne kelljen már 20000-et beírni... csak mert automatikusan átírja.



#2007 #Excel #zavaró #százalék #automatikus átírás #helyelen érték
2019. júl. 17. 17:27
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem :


1. Azokat a cellákat amikbe irni szeretnél (vagy az összes cellát) formázod, vagy Szövegre vagy számra (mert most valószinűleg %-ra van formázva).


2. Minden beirást felső aposztróffal kezdesz - ' (ezáltal az excel úgy veszi, mintha szöveget irtál volna a cellába, és úgy is kezeli a cellát)


Sok sikert. Üdv.

2019. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Új excel munkafüzet kérésekor is bármilyen cellába beíráskor számmal gépelt karakter értéket 100-al oszt a cella elhagyása után. És a cella alap állapotban általános vagyis nincs átállítva. Mégis ez a b zi működés van. Nem lett átállítva semmi, csak alapból, amit kidobb cellatulajdonságok szerint használva.


Nem szeretném a cella tipusokat egyenkény vagy munkafüzetenként, vagy csoportonként kijelőlve egyszerre állítgatni.

Legyen már neki elég annyi, hogy be lett írva és kész, nem kell vele műveleteket végeznie...

De ez nem normális működés, ami van. A 2000-es nem így működött. Biztos van valami r hadt beállítás, ami ezt a rendellenességet csinálja. Amúgya 2007 az egy nagyon el..eszett office. Mind látványilag, mint logikailagi felépítésben. És mint látható még működésben is vannak alapvető gondok.

Az amit írtam fent semmi %-okat nem írtam be nincs is semmi ilyenre beállítva és nem adtam meg szám értéket sem vagy szöveg. Mégis elossza az általános mező értékét 100-al. Pedig senki nem kérte meg erre.

Ennek nem így kéne működnie, biztos valami b zi beállítás vhol amit r hadtúl eldugtak nehogy már használni lehesen a progamot rendesen.

Inkább saját programot írok a feladatra, mint ezt a sz@rt kelljen használni 1 mp-ig is.

Ez az excel egy nagy rémálom.

Azokat én is megtaláltam hogy szám / szöveg, köszi.. de nehogy már alapból neki bármiként is százalék egy sima begépelt karakter...

2019. júl. 17. 18:34
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez itt a "hiba"!



"Az excel beállításai" ->

Speciális ->

[pipa] Tizedesjel automatikus beszúrása

Száma:[ 2]


Emiatt "osztja" el. a számot, ha a pipa ki van szedve akkor nem csinlja.


Azért alapértelmezett beállítás egész dokra kiterjesztve, hogy ezek a megszopatások észrevehetők legyenek, hogy vmi idiótaságot beletettek alapból működőként.

különben nem keresné meg senki ezt az opciót és nem használná, ha nem lenne feltünően idegesítő működés.

2019. júl. 17. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!