Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze tudnátok állítani...

Össze tudnátok állítani ezeknek megfelelően egy szuper olcsó számítógépet?

Figyelt kérdés

Szóval egy szuper olcsó számítógépet szeretnék, de úgy hogy nagyon könnyen bővíthető legyen. Szóval a jövőben ne kelljen. Nyilván a tápegységen nem akarok spórolni, de értelemszerűen ne valami 2000 wattos platinum tápegység legyen, hanem a fogyasztásnak nagyjából megfelelő.


Ezen felül csak a ház ami lényeg illetve az alaplap. A ház lehetőleg olyan legyen, amibe nehezen jut be a por, mert időnként egy elég poros helyiségbe is bekerülne. (Nyilván nem egy műhelybe, de egy porosabb szobába.) Az alaplap legyen olyan, aminél csak kedvemre cserélgethetem majd a hardvereket és nem igazán lesz akadálya a folyamatos fejlesztésnek. Még nem döntöttem el, de elképzelhető hogy a videókártya SLI-be lesz kötve illetve az alaplap Intel foglalatú legyen.



2019. aug. 6. 00:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%

Először is sok kérdőjel merült fel bennem a kérdésed miatt. Először is mennyi pontosan forintban az a Szuperolcsó kifejezés? Másodszor amelyik gépházba nem jut be por az nem szellőzik tehát az sütő.

Egy olcsó, költséghatékony alaplapnak nincs SLI támogatása. Egyébként az SLI halott technológia, Senkinek sem ajánlott mert nagyon nagyon nem kiadós, főleg ha szuperolcsó konfigot szeretnél. Szóval ez hanyagolandó. Aki szuperolcsó gépben gondolkodik akkor eszébe se jusson Intelt venni. De ha pontos akarok lenni akkor semmilyen árszegmensben nem érdemes intelt venni. HA akarod kifejtem miért... Egy jó ryzennel elleszel sokáig.


Na tehát akkor ha pontosítasz egy két dolgot akkor össze lehet dobni egy konfigot ha nem akkor nem igazán.Mert nem tudom hogy a szuperolcsó kifejezés 50k vagy 100k vagy 150k?

2019. aug. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%
Nos ez kb lehetetlen.... főleg mivel azt írtad Intel foglalatú legyen. A videókártyát bármilyen lappal lehetne kedvedre cserélgetni ellenben az Intel 10. generációs processzora már teljesen új foglalatra fog épülni szóval itt elbukik a dolog. Az AMD is csak jövő évig marad az AM4 foglalaton. Esetleg ha maradunk Intelnél max azt lehetne hogy veszel egy I3 9100F et az olcsó és később tudsz egy I9 9900KF re fejleszteni, de újabb processzorokra nem.
2019. aug. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Az Intel-hez ragaszkodom, akkor sem váltanék AMD-re ha nekem fizetnének a használatáért. Igazából az SLI-hez nem ragaszkodom, mert nem döntöttem, de arról lebeszélhető vagyok. Igazából a processzor annyira nem lényeg hozzá jelenleg, mert azt később tudnám kicserélni egy normálisra. Egyelőre egy f*s*@ alaplapba kerüljön bele egy "működjön oszt jóvan az úgy" processzor. Nagyából egy 150k lenne,a mi hirtelen belefér de ha a tápegység és az alaplap úgy kívánja ezt az árat tudom picit pumpálni. Mivel úgy tudom még DDR5 ramok nincsenek így nyilván a 4-es maradna, ezzel én is tisztában vagyok. Ami a processzort illeti lehet mégérné várni a következő generációig? Háttértárra egyáltalán nincsen szükségem. SSD és winchester is van itthon. (Meg persze videókártya is kimaradhat belőle szóval vagy egy integrált legyen benne vagy egy szintén "jóvanazúgy" kártya kerüljön bele, ami éppen elműködik a következő adott lehetőségig. És igazából memóriából is elég ha belekerül egyelőre 8 GB, később bővíteném.
2019. aug. 6. 01:54
 4/39 anonim ***** válasza:
A második vagyok, de konkrétan mire használnád a rendszert? És mi a nagy gond az AMD-vel? A Ryzenek mióta 2 éve megjelentek tarolnak, nem nagyon van rájuk panasz. Ha 150000 körüli a keret pont ezaz, hogy egy AMD alapú rendszer sokkal jobban megérné ezért a pénzért. Sokkal de sokkal erősebb a vega 11 integrált GPU mint az intel UHD 630 asa. Fejleszteni is jobban lehetne mert mint mondtam ők még jövőre is ugyanazon a foglalaton maradnak.
2019. aug. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:
Régen voltak AMD-s gépeim. Eszméletlen sok bajom volt velük. Hosszú lenne mindenre kitérni, de amikor legutoljára beszoptam az AMD-vel akkor azt mondtam ha valaki ingyen utánam vágja akkor is csak eladni fogom vagy elajándékozni. Az integrált GPU-ra teszek nekem csak az kell, hogy amíg beújítok egy rendes videókártyát addig adjon képet és tudjak YouTube videókat nézni vele. A gép pedig munkára lenne használva. Igazából nagyjából csak egy olyan alaplapra lett volna szükségem, amit 4 évig biztos nem kell fejleszteni és elég lesz, egy igazán minőségi tápegységre, meg egy számítógép házra. Ez gondoltam abból a 150 plusz-minusz 5-6 ezer forintból kijön.
2019. aug. 6. 02:49
 6/39 anonim ***** válasza:
16%
Az AMD még életében nem gyártott megbízható procit.
2019. aug. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
13%
1. Semelyik ar szegmensben nem eri meg intelt?? Év vicce felso kategoriaban meg mindig az intel vezet. Haveromnak e a ryzen ossze vissza akadozik masik ismerosomnek aki i7 van meg szep stabilan fut .
2019. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Ha ragaszkodsz az Intelhez, én azt mondom várj még amíg kijön az új foglalat, már csak pár hónap és piacra kerül az Intel új generációs CPU -ja, új típusú foglalattal.

Ha most veszel, akkor egy lépésről hátulról kezded a következő konfig fejlesztését.

2019. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
22%

Tehát az itt a probléma hogy maga a kérdező nem nagyon nem ért hozzá, de mégis úgy okoskodik mintha vágná kívülről belülről. Ami pedig régebben volt az AMD-vel, a ryzen architectura megjelenésévél teljesen megváltozott. Én semmilyen Intel pocit nem javaslok, a mai procikat nézve. Ha hiszed ha nem most aki ért hozzá tudja hogy ma csak a ryzen létezik processzor palettán. Mindegyik ryzen húzható, időtálló architectúra, kedvező ár, munkában egetrengető teljesítmény.

Kijött egy ryzenes gép ryzen 2600 al rx 570 4gb al 550w gold táp MSI 450 Gaming plus lap, memoria 2*4gb 300mhz cl 16

Ház Cooler master MB511há intelből jóval gyengébb hozható ki....

2019. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
33%

7 esnek gratulálok... 1 példa alapján ilyen ítéletet hozni. 6 os is biztos kipróbált minden AMD procit így csak tudja.


Ha munkára kell akkor még inkább a Ryzeneket ajánlanám. Ez teljesen más technológia mint az eddigi porcesszoraik, chiplet dizájnra épülnek. Elég árukeresőn is megnézni mennyire elégedették átlagban az emberek velük.

2019. aug. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!