Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hirdetik ilyen baromi...

Miért hirdetik ilyen baromi drágák a régebbi évjáratokhoz tartozó (2008 - 2013) használt Apple Macbook gépeket?

Figyelt kérdés

60.000 - 70.000 HUF-ot kérnek el egy olyan konfigurációért, amiben:


- Hagyományos HDD van, ami az idők folyamán eléggé rendesen strapálódik,


- Az akkumulátor (ha jól működik) maximum 5 órát bír ki,


- Gyenge CPU (Intel Core 2 Duo, vagy egy gyenge i5) és nevetségesen gyenge GPU (NVIDIA GeForce 330M) , ami a webes böngészésnél is akadozik.



2019. aug. 17. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Azért mert jó ?
2019. aug. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy értve jó? Hogy bekapcsol és működik, hogy vagy jól lehet használni? xd
2019. aug. 17. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Státuszszimbólum.

Azért drágák, mert mindíg akad olyan vevő, akinek csak az számít, hogy almája legyen és menőzhessen vele.

2019. aug. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Alapvetően nekem az OS miatt kellene egy ilyen kis gép, de 70 ezret elkérni érte rablás..
2019. aug. 17. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert lehet, hogy tudják (arra számítanak),hogy van, aki megveszi. Vagy pedig ők mondjuk anno 120000ért vették, és még jól működik rajta minden, nem akarnak rajta sokat bukni. Pl én itten valamelyik kérdés alatt olvastam egyszer válaszban, hogy azért szálltak el az albérletárak, mert sok külföldi kezdett ide jönni, és akkor rájöttek az emberek, hogy nekik adhatják drágábban is, mert nekik van pénzük. És akkor fölvitték az összesnek; vagy legaálbbis egy csomónak az árát, mert arra számított csomó tulaj, hogy majd jönnek külföldről, és akkor őtőlük többet is "le lehet húzni". Vagy hogy részben ez volt; vagy nemtom, aztán lehet, hogy nem helytálló amit írok, de ez csak egy példa volt. Tehát, hogy ha akad rá vevő, akkor miért ne adhatnák drágábban is, ennyiért is; hogy valakinek csak kell, csak megér ez annyit, de én nem tudom. Tehát mert arra számítanak, arra apellálnak, hogy akinek kell, majd viszi. És akkor megad érte ennyit is. Akinek ez a márka kell, hogy akkor nem sajnálja rá a pénzt mondjuk. Talán erre számít.
2019. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a rendszer miatt, mivel exkluzív ezeken a gépeken, másrészt azért, mert eleve drága termékek voltak anno. Meg ne felejtsd el, hogy ezekben ott a kijelző is és valószínűleg az egér+billentyűzet kombináció.
2019. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 vagyok. Véletlen Mac-et láttam Macbook helyett, de a válaszom nagyjából így is érvényes.
2019. aug. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Ha os miatt kell 50e Ft körül már tuti jó thinkpadok etc vannnak. Keress rá valakit aki a macost felrakja rá és 70bol lesz egy csucsmacbookod sőt duál boottal Windows vagy Linux is mehet mellé.
2019. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!