Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a laptopomban a HDD-t...

Ha a laptopomban a HDD-t lecserélném egy új SDD-re, akkor a Windowsnak is búcsút mondhatok?

Figyelt kérdés

Van egy Dell 7537-es jó pár éves laptopom. Gondoltam, hogy fel lehetne gyorsítani a rendszert ha a gyári 1000GB-os HDD helyett vennék bele egy SDD-t. Ma már viszonylag olcsón lehet ilyet kapni, 30e környékét nem sajnálnám rá.

Viszont annak idején a Windows (még 8.1-es, amit később frissítettem 10-re) elő volt rá telepítve. Fogalmam nincs, hol a liceckulcs hozzá, egyáltalán volt-e. Ha megnézem a Windowsban ezt írja: "A Windowst a Microsoft-fiókjához csatolt digitális licenccel aktiválták."

Ez mit jelent pontosan? A Microsoft-fiókomban se találtam semmi infót erről.

Ha kicserélem a háttértárat, fölrakom a Windowst, és belépek a Microsoft-fiókommal, akkor ez is aktiválva lesz? (Gondolom nem valószínű...) Vagy vehetem meg újra, gyakorlatilag ugyan arra a gépre a Windowst, ha nem akarok kalóz példányt felrakni? Mert akkor nem ér az egész ennyit, inkább használom tovább a jó öreg merevlemezt. Így sem vészesen lassú a gép.

Olvastam olyanról, hogy lehetne klónozni is, ami vagy működni fog, vagy nem. De ha működik is, akkor is lehetnek stabilitási problémák. Ezért jobb inkább a tiszta telepítés. Ezt sem szeretném megkockáztatni.


2019. aug. 18. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, de talán a háttértárcsere még belefér. Vedd fel a kapcsolatot a Mikroszofttal!
2019. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mostani rendszereddel a Media creation toolal készíts egy telepítőt ehez a géphez pendrivera majd azzal telepítsd. 10et az ssdre! Mikor kéri a serialt a telepítő választod a nincs nekem ilyen...

Majd amint fent van a win10 és netet kap az arcába aktiválódni fog!

Proci v. alaplap cserénél van csak gáz de akkor se minden esetben...

Mivel te egy előtelepített gépet frissítettél 10re amíg ez a géped él jogod lesz a 10 használatára!

2019. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi. :)
2019. aug. 18. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előtelepített gépeket szinte kivétel nélkül OEM kulccsal árulják, ami az adott hardverkombináció egyedi azonosítójához köti magát - alaplap, cpu, vagy merevlemezcserénél ez megváltozik. Azért van így, hogy ne tudd eladni(már ha felhasználtad), és hogy ne kelljen egy retail kulcs árával megnövelni a gép árát - ettől függetlenül előfordulhat hogy működni fog, de az EULA alapján a kulcsod háttértár csere után érvénytelen lesz. Ha ez a helyzet, akkor aprópénzért találsz a neten w10 OEM kulcsot - már ha a dobozos változatot túl drágának tartod.
2019. aug. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!