Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki szeretnék dobni pár merevle...

Ki szeretnék dobni pár merevlemezt, hogyan tegyem őket működésképtelenné?

Figyelt kérdés

Találtam pár merevlemezt a kacatok közt, feltehetően nagyszüleimé voltak. (informatikusként dolgozott az egyik nagyszülőm) Meg akarok szabadulni tőlük, de nem akarom úgy kidobni, hogy adatok lehetnek rajta.

Arra gondoltam, hogy szétütöm egy baltával, de nem értek az informatikához. Csak kérdezem, hogy egy szétütött merevlemezről bármit letudnak még szedni?


Az is kérdés, hogy hol dobjam ki, mert úgy tudom e-hulladékot nem szabad kukába dobni, és én erre figyelni szoktam.



2019. aug. 22. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A baltás eléggé barbár de hatásos. Tedd azt. Utána már senki nem fog nekiállni adatot menteni arról még ha lenne is rá fikarcnyi esély, akkor se.

elektronikai hulladékot sok helyen gyűjtenek. Google...

2019. aug. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyire régi merevlemezek?

Milyen kondíciójúak?


Ha nem túl régi és még használhatóak, ne dobd ki őket - növelve ezzel az elektronikus hulladék mennyiségét - hanem írd felül az összes szektort rajta (egy soron elegendő, bár a katonai szabványok 3 soron történő felülírást/törlést javasolnak), így helyreállító programokkal - Recuva, GetDataBack, Testdisk - már nem lehet helyreállítani őket. Esetleg a Kürt Zrt horroráron.


Erre célalkalmazás például:

* DBAN: [link]

* sdelete: [link]

* Active Killdisk: [link]

vagy Linux alatt ott van beépítve

* a shred: [link]

* vagy a dd: [link]

2019. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát hacsak nem a CIA-nél dolgozatt a nagyapád, akkor nem hinném, hogy bárki is venné a fáradságot, hogy olyan adatokat keressen vissza régi merevlemezekről, amire nincs is szüksége. Szóval ne parázd túl, ha kompromittáló adatok lettek volna, gondoskodott volna a biztonságukról. Így hát én is inkább azt javaslom, hogy ha használható még, akkor add el inkább.
2019. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy átfúrod őket. De akár szét is szerelheted.
2019. aug. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A portól teljesen használhatatlanná válik, ha szétszeded semmit nem lehet megmenteni róla - de nem kell baltával nekiesni, szét sem kell szedni, egy erősebb megnássel alaposan megdörzsölöd és minden adat elveszik róla.
2019. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg 10-20 éves HDD-k tehát megvenni senki sem fogja, csak melegíti a gépházat és a használható pár GB ma már semmit sem ér, ráadásul IDE-s HDD inkább múzeumba való. Tehát kénytelen leszel növelni az elektronikai hulladék mennyiségét mert ingyen sem fogják elvinni.

Ja és a mágnese megoldás csak városi legenda, ahhoz nagyon erős ipari mágnes kell...

2019. aug. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Win8-10 alatt elég egy normál formázás a teljes törléshez. Ez pár órába beletellik, a baltás megoldás 10 perc...
2019. aug. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Az az igazság, hogy van olyan, amelyiknek konkrétan ferde az íve, szerintem be se lehet tömni gépbe. Nem hiszem, hogy bármelyik is olvasható állapotban van egy amatőr számára, mert nem úgy néznek ki. Csak értitek, az elv miatt, azért mégiscsak biztosra mennék, mielőtt átadnám az e-hulladékosoknak a rokonaim adattárolóit. Szóval úgy döntöttem, kicsavarozom az egész cuccot, majd magát a lemezt megbaltázom.


Köszi a válaszokat!

2019. aug. 22. 19:09
 9/12 anonim ***** válasza:
#6 nézz utána hogy működik a merevlemez és egyből világos lesz hogy miért nyírja ki a mágnes. Egy erősebb hűtőmágnessel is el lehet tüntetni minden adatot róla - mintha azt mondanád, hogy városi legenda hogy a papírt tönkreteszi a víz.
2019. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hozzáérintessz egy erős hangszórómágnest, flexszel kettévágod, tűzbedobod, kalapáccsal rásózol egyet, sós vízbe áztatod, roncsolod(levágod az érintkezőit, autóval átmész rajta....
2019. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!