Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan lehet tudni milyen...

Honnan lehet tudni milyen displayport kábel kell a 144hz-s monitorhoz?

Figyelt kérdés

Mert látom hogy van 1.1-től 1.4-ig?

Most akkor melyik kell? Vagy mind1?

Elvileg a 144hz-s monitorhoz amit venni akarok ahhoz jár displayport kábel csak nem tudom hogy milyen?

Ha mondjuk csak 1.1 akkor nem fog menni a 144hz?



2019. szept. 9. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Kábel az kábel. Lehet hogy nem a legjobb példa CAT-5,6,... miatt, de most ettől tekintsük el. Van az UTP RJ45 (konyhanyelven és nem hozzáértőknek: internetkábel), amit összekötsz 2 gépet, és az van ráírva hogy 10Mb/s akkor a kábelen 10Mb/s-el fog menni. DE!

Ha ugyanazt a kábelt bedugod egy 1000Mb/s-es gépekbe, akkor máris 1000Mb/s-el fog menni a cucc.


Tehát ha DisplayPort kábelek között van külömbség? Vannak rajta olyan érintkezők, ami a másikon nincs? Ha igen, én kérek elnézést, hogy nem néztem utána a DP technológiának. Ha nincs, akkor egyszerű logika.

2019. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

pl HDMI 1.4b magasabb felbontást és vagy frekvenciát támogat.


Minél magasabb verziójú DP kábelt veszel annál jobb.

Pl 8k.

[link]

2019. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor tehát ha 1.1-es kábel van hozzá azzal is menni fog a 144hz?

Bár az mondjuk elég hülyén nézne ki hogy ha egy olyan monitorhoz ami tudja a 144-et olyan kábelt adnának ami nem tudja kihasználni.

Egyébként csak azért érdekel mert az oldalon az van írva hogy

hdmi:60hz

displayport:144hz de az nincs hogy melyik verzió,egyébként ha mindegyik ugyan azt tudja akkor meg minek csinálnak mindig újabbat?

2019. szept. 9. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!