Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Retina Macbook Pro 15 (2013...

Retina Macbook Pro 15 (2013 early) vagy Retina Macbook Pro 13 (2015 early) [többi lent]?

Figyelt kérdés

Elsősorban videóvágásra használnám, Final Cut.


2013:

- 2,7 Ghz Intel Core i5 [dual core]

- 16Gb DDR3 RAM 1867 MHz


2015:

- 2,0 Ghz Intel Core i7 [quad core]

- 8Gb DDR3 RAM 1600 MHz



2019. szept. 11. 22:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Srácok! Fordítva írtam az évszámot! Szóval... :) :)


2015:


- 2,7 Ghz Intel Core i5 [dual core]


- 16Gb DDR3 RAM 1867 MHz



2013:


- 2,0 Ghz Intel Core i7 [quad core]


- 8Gb DDR3 RAM 1600 MHz

2019. szept. 11. 22:46
 2/10 A kérdező kommentje:

Több infó:


MacBook Pro (13-inch Retina Early 2015)

Intel Core i5-5257U @ 2.7 GHz (2 cores)



MacBook Pro (15-inch Retina Late 2013)

Intel Core i7-4750HQ @ 2.0 GHz (4 cores)



Köszi előre is! :) Bocsi, hogy nem egybe írtam

2019. szept. 11. 23:12
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
ne viccelj már, ezek nem videóvágásra vannak, hanem hobbigépek internetezni, meg villogni vele
2019. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Videóvágásra alkalmatlan mind kettő. Ha erre kell és csakis Mac akkor 800k tól felfelé kezdj nézelődni
2019. okt. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
pl: Apple MacBook Pro 15 Mid 2018 és ettől felfelé már alkalmas videóvágásra. Nyilván brutális árhoz nem kapsz olyan teljesitményt mint amit ennyiért összetudnál hozni alma jel nélkül.
2019. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Srácok, az "almás" gépeket alkotásra tervezték. Final Cut-ban élmény vágni.
2019. okt. 14. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:

"Srácok, az "almás" gépeket alkotásra tervezték. Final Cut-ban élmény vágni."



látom rendesen bekaptad azt a bizonyos almás rétest tövig... máskülönben ettől nagyobb baromságot nem mondhatnál


ugyanaz az intel cpu, ugyanaz a ram, alaplap, minden benne, mint egy alma logó nélküli masinában, ugyanebből az évjáratból


most ez neked lehet meglepő lesz az előző válaszod alapján, lehet egyenesen pofánverésként fog érinteni, de pontosan ugyanúgy fog rajta menni a videórenderelés, mint egy 2013-as 2 magos i5-ön, windowsal: brutál lassan... az adobe premiere cpu-ból dolgozik, s utánaolvastam, a final cut pro, szintén cpu intenzív... ami viszont még feljött, hogy tárhely intenzív is, ssd szükséges hozzá


amelyikben nincs ssd, azzal kínszenvedés lesz az egész, az újabban talán van, akkor az nyilván sokkal jobb választás



azt, hogy meglegyen a "smooth" érzése amikor a timeline-t piszkálod, szerintem egyikkel sem lesz meg... de alap videó vágó feladatokra biztosan alkalmas mind a kettő, komoly kompromisszumokkal...



azzal nem tudom mennyire vagy tisztában, hogy egy ilyen erősen cpu intenzív program renderelésnél mennyire melegszik, amit a laptopok egyáltalán nem szeretnek, mivel nagyon gyenge a hűtésük...azt hiszem handráskánál láttam egy videót, amiben a legújabb alma laptopot tesztelte, és konkrétan használhatatlanra melegedett a final cut pro-val


nekem is van egy hasonló korú és teljesítményű windowsos laptopom (árban az ötöde,megnéztem), eszembe sem jutna rajta videót vágni, elég várni rá amikor böngészek rajta

2019. okt. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ó értem!


Ez esetben, kérlek... mivel a fenti macbookokat 250.000 ft összegért meg lehet vásárolni, és csak ennyi a keretösszegem, amiből egy hordozható eszközt kell vennem, mivel utazom közben, milyen windows notebookot ajánlasz nekem, amivel lehet legalább ennyire gördülékenyen vágni premiereben mint a fentiekkel final cutban. Nyilván szükségem lenne ha színhű monitora is lenne.


Nem csak a hardver a lények, hanem az operációs rendszer is. Nyilván ha egy windowst tennél ezekre a macbookokra nem szuperálna valami fényesen a premiereben. DE, nem ez volt a kérdésem.


Várom a 250k-s notebookot.


Köszönöm.

2019. okt. 15. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:

miért, mondta valaki, hogy 250 ezerből lehet venni profi videóvágó laptopot?


nem is értem ezeket az elvárásokat... ha 250 ezerből meg lehetne csinálni a leggépigényesebb profi munkákat, akkor szerinted minek árulnának laptopokat 800 ezerért, vagy 2 millió ft-ért?

laptopoknál 250 ezer az budget kategória... appleben pedig ugyanezért a 250 ezres teljesítményért újonnan vagy 500-at fizetsz...


de ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, vegyél egy 250 ezres laptopot, és tegyél rá mac-et, még mindig sokkal jobban jársz... ez a retina kijelző szerintem meg csak reklámfogás

2019. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

most néztem gépösszerakó videót, korrekt, jó ár érték arányú asztali! gépet videóvágásra 4000 usa dollárért rakott össze a csávó... perifériák és szélesvásznú monitor nélkül, ami szintén nem 2 fillér...


ha fontos a színhűség, és pénzt keresel vele, ahol a renderelés idő is pénz akkor ennyi az annyi...


láttam a relaxingend-nél, ő 10 ezer usd dollárból rakta össze a videóvágó gépét


nem hollywoody filmek vágóiról van szó, meg dollármilliárdosokról, hanem hétköznapi , átlag youtuberekről...

2019. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!