Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új videókártyát,...

Vettem egy új videókártyát, mivel az integrált elég sz+r. Gyanitom, hogy nem a dedikáltat használja a gép, mivel a jatekok szarul futnak. Drivert már leszedtem hozzá. A biosban próbáltam átállitani, hogy melyiket használja, de semmi. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Videókártya tipusa: Amd Radeon HD 7670

2019. szept. 14. 08:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy az a kártya egy átnevezett HD 6670-es, ami finoman szólva is molyfing. Esetleg leírhatnád, hogy milyen az integrált (igp vagy apu), milyen prociban. És, hogy a monitort a kártyához csatlakoztattad e?
2019. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Milyen alaplapod van?
2019. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ne az alaplapi VGA hanem a kártya megfelelő kimenetére csatlakoztasd a monitort.
2019. szept. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

alaplapom:ms 7748 ver1.0

proci:amd a8 3800

ram 12gb

és a vga kábelt a videókártyához csatlakoztattam

2019. szept. 14. 09:03
 5/16 A kérdező kommentje:
integrált kártya:Radeon HD 6550D
2019. szept. 14. 09:09
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez egy jó középkategóriás videokártya volt... 7 évvel ezelőtt. A 7 évvel ezelőtti játékok jól futnak rajta.
2019. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De nekem az volt a kérdésem,hogy hogyan tudnám átállitani az integráltról dedikáltra,mivel még meg se tudtam tapasztalni,hogy hogyan futnak rajta a játékok,legyen az uj vagy régi.
2019. szept. 14. 10:06
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen, mér régebbi (5-7 éves)alaplapok biosában általában beállíthatod a perigériáknál (peripherals) a képernyő kimenetet (initial display output)PCIE vga-t, ez lesz a dedikált. Beállítod, kikapcsolod a gépet, rákötöd a monitort a radeonra, és onnantól kezdve ezt fogja használni. Régebbi az alaplap, nem tudom, milyen bios fut rajta, de könnyű lesz megtalálni a beállításokat. Ha van benne speciálisan állítható rész is (advanced), akkor érdemes a "gyors előtőltést", vagyis a Hyper-threading-et bekapcsolni. Ez a rendszermemóriába tölti egyes eszközök, csatolók adatait, nagymértékben meggyorsítva az elérésüket. Már rendszerindításkor is több másodpercet tudsz így nyerni. Ritka esetben ( pár periféria tipusnál ) az előtöltés hibát okozhat, hibaüzenet lesz. Akkor csak vissza ki kell kapcsolni, és megy minden rendesen.
2019. szept. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"gyors előtőltést", vagyis a Hyper-threading-et bekapcsolni

Napi szakertodij megvan

2019. szept. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
bocs, megszokás hatalma..... Amikor azt mondom, hogy párhuzamos számítások időosztásos szálkezelő megoldása, ekkor kb mindenki értetlenül néz. Nem egyszerűbb azt mondani, hogy gyors- előtöltés? Az átlag felhasználó csak annyit tud, hogy a weboldalak is előtöltenek, meg a winyóban is azért van cache, hogy gyorsabb legyen ( szerintük), erre asszociáltam annó, így egyszerűbb volt, nem kellett annyit magyarázni, hiszen úgysem érdekelte őket igazából.... A rossz beidegződés megmaradt :)
2019. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!