Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire számít játékoknál a...

Mennyire számít játékoknál a szálak száma a processzorban?

Figyelt kérdés

Az elején szögezzük le már megvan a gép h270-es alaplap és benne egy i5 7600 processzor,tehát nem akarok amd-t venni tudom hogy jobb de nincs kedvem újra gépet összerakni.

Szóval a kérdés jelenleg ez az i5 4 magos és 4 szálon megy,ha kicserélném egy i7 7700-ra ami már 4 mag de 8 szálas mekkora lenne a változás a játékokban? Mennyi fps-t lehetne nyerni vele?

A gpu egy rtx 2070+16gb ddr4 2400mhz ram



2019. szept. 14. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Full HD vagy még magasabb felbontáson történő játékhoz, felesleges i7 7700-re cserélni, semmi változást nem veszel észre. Persze függ a vga-tól is.
2019. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1440p-be játszanék,most néztem a Gears of war 5-öt és a cpu kihasználtság olyan 40-60 % között volt,azért gondoltam hogy ha több szál lenne talán nem lenne annyira terhelve a cpu és több fps is lenne.
2019. szept. 14. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Szinte semennyire, a legtöbb játék nem használ 2 vagy 4-nél több szálat. De azzal se mennél többre, ha 4 mag 8 szálad lenne, nem nő tőlük a számítási teljesítménye a cpu-nak, nem erre való a hyperthreading.
2019. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
(sőt, a legtöbb játék díjazza a kikapcsolt HT-t, mint írtam tényleg nem ilyen felhasználáshoz való)
2019. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor tehát nem nyernék vele szinte semmit,kár pedig azt hittem valami előnye lesz a játékokban.
2019. szept. 14. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!