Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan fejlesszem a gépemet?

Hogyan fejlesszem a gépemet?

Figyelt kérdés

A gépem az évek során egyre gyengébb lesz, már pár weboldal mellett is akadozik, míg régen simán vitt 20 oldalt is egymás mellett. A játékokról inkább nem is írok.

Fejleszteni szeretném, mivel egy új nagyon drága lenne. Egyáltalán nem értek a gépek alkatrészeihez, szóval ezért kérnék segítséget, hogy mivel lehetne gyorsabbá tenni. Újratelepíteni nem szeretném (a fájljaim miatt).


Itt vannak a gépem adai:

Processzor: Intel(R) Core(TM) i3-4160 CPU @

3.60GHz 3.60 GHz

Memória mérete: 4,00 GB (2,93 használható)

Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer,

x64-alapú processzor


Gondoltam, hogy RAM-ot kéne bele venni, de nem tudom, hogy mennyit érné meg. Ha esetleg valakinek van ideje, akkor felvilágosíthatna egy kicsit, hogy milyen egy jó processzor, meg egy pár szót ezekről, hogy mi mire jó, mivel nagyon kezdő vagyok. A legjobb az lenne, ha a mai játékokat (pl.CS:GO vagy Fortnite) legalább a legkisebb grafikai minőségben normálisan tudja futtatni, és az árakat is írhatjátok! Előre is köszönöm a válaszokat! :D



2019. szept. 15. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:
Plusz hozzátenném, hogy iszonyat hangosan zúg a gépem bekapcsolt állapotban. Olvastam erről, elvileg csak ki kellene takarítani a ventilátorokat. Esetleg ebben tudnátok segíteni?
2019. szept. 15. 15:20
 2/8 Gábor_79 ***** válasza:
100%

4 GB plusz memória már előrelépés lenne és egy SSD beszerlése is áldásos. Meg kellene tudni, hogy a meglévő memória milyen típusú, mert ahhoz kellene párosítani hasonló paraméterekkel.

A videómegjelenítő eszközről nem írtál, pedig azon múlik a játékok teljesítménye.

2019. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi az a videómegjelenítő eszköz? És ezeket az adatokat hol lehetne megtudni? Csak, hogyha szétszedem a gépem akkor tudom megnézni? Egyébként ha veszek egy új processzort és berakom a másik helyére akkor megmaradnak a gépen az eddigi fájlok?
2019. szept. 15. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Videókártya?

Tápegység?

2019. szept. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem írta, mert nincs, csak igp-je. Ilyen gépet meg már nem nagyon éri meg fejlesztgetni. Ha úgy érzed lassabb, mint volt, akkor rakd újra, tedd fel a legfrissebb drivereket, de amíg videókártyát nem veszel bele, addig játékokban nem igazán lesz gyors. Esetleg valami használtat lehetne bele nézni, de ahhoz is jó lenne tudni a tápegység milyen.

Egyébként jobb lenne elkezdeni félrerakni és majd egy teljesen újat venni.

2019. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gábor_79 ***** válasza:
Videókártyára gondoltam. Pici pénzért lehet használtan korrekt videókártyát szerezni; mondjuk egy húszasért. Az későbbiekben esetleg az új gépben is használható. Legalapabb 4 GB-os memória 6-7 ezer forint szállítás nélkül. Ezt viszont nem tudod továbbvinni.
2019. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az a baj a gép fejlesztéssel, hogy borzasztóan összetett.

Ha dobálsz bele pár ramot attól nem biztos, hogy jobb lesz. A processzor csere is már olyan, hogy az alaplapod határozza meg, hogy milyet rakhatsz bele. Ramoknál is ott vannak a herc számok, ddr3/ddr4. A videókártya a kakukktojás mert azt lehet cserélgetni egyszerűen. Bár ott is vannak kritériumok amit a configod határoz meg. A zúgás pedig, lehet por, esetleg az egyik kábel beleér a hűtőberendezésbe, csapágyhibás is lehet. Én a helyedben eladnám a gépet. Biztos van valaki aki megveszi. Vennék egy olcsó házat, I5 processzort, 8gb ramot, valamilyen NVidia videókártyát, alaplapot meg neked kell válogatni. Az a lényeg, hogy intel támogatottságú legyen, pl 1150-1151 socket. Ház 10k, processzor kb 40-50k, videókártya kb 50-60k, alaplap 10-20k, ram 10-15k.

2019. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gábor_79 ***** válasza:
Ez már most is intel támogatású alap és ráadásul 1150-es foglalatú, ahogy felvázoltad ideális lehetőségként vagy mint kiindulási alap.
2019. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!