Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek munkára?

Milyen laptopot vegyek munkára?

Figyelt kérdés

A cégnél új laptopokat veszünk. Az ár épp ebből az okból nem annyira probléma, viszont én szeretnek 400.000 ft alatt maradni, ha lehet.


A workload:

- virtuális gépek és docker containerek futtatása

- programozás


Jelenleg egy thin and light Asus vivobookom van 8 giga rammal és egy i7-es processzorral. A CPU bőven elég számomra, viszont a 8GB nagyon kevés, pláne ha fut mind a 3 VM ami szükséges a fejlesztéshez. Az SSD is egy bottleneck, elég nagy az iowait-em már idleben is, szintén a VM-eknek köszönhetően.


Szóval az elvárások a következők:

- jó billentyűzet

- fullHD képernyő, most 15.6 inches van, ennél nem is kell nagyobb

- legalább 4 óra üzemidő terhelés alatt is

- nem kell se könnyű, se vékony legyen (azért 2.5 kilónál ne legyen több, ha lehet)

- legalább 16 GB ram

- i7-es processzor

- NVME SSD, de 250 giga bőven elég, csak munkára kell majd

- dedikált GPU jó ha van, de nem kell erős legyen, az android emulátoron kívül semmi se használja. Mivel linux alól dolgozok, ezért ha lehet AMD-s jobb lenne, de ha nvidia-s, akkor se megyek a falnak


Előre köszönöm mindenki segítségét. Az elmúlt 2 évben egyáltalán nem követtem a laptop piacot, ezért most így 2-3 nap alatt elég nehéz felzárkózni. :D



2019. szept. 22. 19:57
 1/6 anonim válasza:
31%
40.000.- ft nagyon kevés,én jártam a közel múltban adatrögzítő tanfolyamra, ott Lenovo laptopok voltak, aki akart, vehetett 45.ooo.- Ft-ért. A többit bezúzták, hát ilyenkor nagyon dühös vagyok, ilyen gazdagok lennénk??? Ennyi pénzért nem új, legfeljebb másik laptopot tudsz venni, de legyen szerencséd!
2019. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%

asus zenbookból van az a szint ami 16GB RAM, MX150-es vidkari és szintén I7-es


Én pl emagon fogtam ki egy nagyon jó gépet 420 helyett 280-ért, de most is vannak egész jó árak ha megnézed. Játékfejlesztésre használom, szóval kicsit combosabb gép kellett és többet is zabálok akksiból, de még így is simán bír 3-4 órát Wifivel.

Wifi nélkül még nem használtam végig 1 akksit, de 10+ órára is képes állítólag.

2019. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1>

400.000 nem 40.000. Elnéztél egy 0-t. :)


#2>

Ránézek, köszönöm

2019. szept. 22. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
2019. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dell Latitude 5591
2019. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végül a 400000-es keret annyira nem lett betartva. Egy thinkpad t490s lett 16gb rammal, integrált gpu-val és egy i7-8565H-val. Remekül teljesít szolgálatot, az akku ideje 6-8 óra körül van úgy is, hogy folyamatosan futtatok 2 VM-et plusz egy elasticsearch clustert rajta. A build quality is messze a legjobb, amit eddig láttam laptopoknál.
2019. dec. 23. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!