Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

3 fajta laptopot találtam, amelyek talán megfelelnének nekem:


1. Lenovo ideapad 330 - i3-7100U, 1000 GB HDD, 8GB RAM, RADEON 530 2GB (350€)


2. Lenovo ideapad V330 - i5 - I3-8130U, 1000 GB HDD, 4GB RAM, RADEON 530 2GB (330€) - vagy a 8 GB RAM-os verzió (370€)


3.Lenovo ideapad 330 - i5-8250U, 2000 GB HDD, 8GB RAM, GEFORCE MX150 4GB (520€) - vagy a 4 GB RAM-os verzió (480€)


Amire használnám a gépet: filmezés, internetezés, microsoft office. Egyetlen játék, amivel szeretnék játszani az a Football Manager 19,20 és az azutánik. Jó lenne, ha a laptop gyors lenne, évek után is, és, hogy az említett programok problémamentesen működnének - pl. a Chrome, ha több lap meg van nyitva.


Megérné nekem ezért az i5-ös proci, vagy elég az i3?


Mennyire fontos a 8 GB RAM, nem lenne elég a 4 GB?


Válaszaitokat előre köszönöm! :)



2019. szept. 23. 23:47
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Mivel csak a kínai ipari hulladék Lenovo közül lehet választani, így egyiket sem tudom (merem) ajánlani.
2019. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha lehet akkor i5 kellene a 8gb ram még nem szükséges, de ha van benne nembaj(persze ha egy halom böngésző fül megvan nyitva akkor nem ártana ha van 8gb és nem a lapozófájlt használná ami lasabb)


Ha "gyors" laptopot szeretnél akkor nêzzél olyan laptopot amiben ssd is van.


Nekem most egy 3. generációs i5 procival van egy lenovo ThinkPad x230 laptopom persze ssd-vel, mert hdd vel jóval lassabb lenne a rendszer. Lehet egy 9. generácios proceszorod is ha a hdd olyan lassú mint az állat...


Az 1# válaszoló szerint egy iparihulladék a lenovo. Akkor ebben az esetben az összes laptop/asztali gép az mivel szemetet termel...

2019. szept. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Ma már a böngészéshez is lassan 8 GB RAM kell, ha szeretnél kényelmesen játszani és használni a gépet, akkor I5/I7 + 8 GB ajánlott, SSD + Dedikált videókártya (MX150 pl) a játékélményen sokat tud dobni


a helyedben szétnéznék az Asusok között is, főleg az akciók és visszaküldött termékek között (nem hibás, csak nem jött be a vásárlónak)


én pl 420 ezres gépet vettem 280-ért így 16GB RAM, I7, mx150, SSD...


jelentős különbséget akkor veszel észre gép és gép között, ha komolyabban is használod, meg persze vannak igényeid ilyen téren


nekem pl alap, hogy MAX 5 másodperc legyen a bekapcsológomb és login között, 3 gépet használok (ebből 2 laptop) és ebből az asztali gépem a dual bios + fast boot kikapcsolása miatt kb 4-5 mp

kinek milyen igényei vannak :)

2019. szept. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi penzed van ra?
2019. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 mivel 2 éve alatt 3 darab 150-230 ezer közötti Lenovo laptop adta meg magát alaplap hibával a családban (többek között az enyém is). Így igen, ki merem jelenteni hogy az egyébként kínai gyártmányú Lenovo egy ipari hulladék.
2019. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van pénzem a legdrágábbra is a felsoroltak közül, csak a mostani laptopomat(ami egyébként egy egyszerű b590es Lenovo) nem használom napi szinten. Ezért sem tudom eldonteni, hogy melyik érné meg nekem.
2019. szept. 24. 18:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó - az említett laptopom tobb, mint 5 eves, és azon kivul, hogy kicsit belassult és nem megy i betű gombja😄 működik rendesen
2019. szept. 24. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!