Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Relatív hosszabb kikapcsolt...

Relatív hosszabb kikapcsolt állapotban töltött idő után, bekapcsoláskor nincs kép a monitoromon, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Helló!


1-2 helyen már próbáltam utána járni a problémámnak, de teljesen egyértelmű választ sehol sem kaptam, így itt is megpróbálom megkérdezni. A helyzet a következő:

amennyiben a pc-m hosszabb időt tölt kikapcsolt állapotban (ez eddig minimum 1 óra volt max. 18) a bekapcsoláskor nincs kép a monitoromon. Hallom, hogy a BIOS "csippan", a Windows is betölt, bár nem látom. Ilyenkor, ha rövid power gomb nyomással leállítom a rendszert szabályosan és úgy indítom újra a gépet, hogy lehúzom a DP csatlakozóról a monitort, majd újra lekapcsolom a gépet, visszadugom a csatlakozót és ismét bekapcsolom, akkor már van képem, viszont a Windows-ba belépve azt látom, hogy "Microsoft Basic display" a megjelenítőm és nem a vga kártyám típusát mutatja. Aztán, ha csinálok egy ismételt újraindítást, akkor már minden ok, a vga-t is jól mutatja. Innentől kezdve akárhányszor újraindíthatom, kikapcsolhatom pár percre, nincs gond. Onnantól viszont, hogy az elején említett hosszabb időre ki van kapcsolva a gép, kezdődik újra az egész procedúra... Kaptam már tippet monitor hibára, alaplapi BIOS elem hibára, de ha van még lehetőség azt is szívesen veszem.


2019. okt. 3. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak sejtés: a gép felől keresd a hibát, ne a monitor felől!


Attól hogy szarakodik a monitor, még nem kezdene a windows is ökörködni! A kettő között még ott van a videó kártya is!

2019. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is efelé hajlok a leginkább. Gondoltam először kéne egy Win újratelepítés, aztán megyek tovább a VGA, ha a probléma nem oldódik meg... Bár az a jelenség, hogy hosszabb idő után miért csinálja és rövid időn belül meg miért nem, még mindig érdekelne, mert lehet közelebb vinne a jelenség megoldásához.
2019. okt. 3. 22:54
 3/3 A kérdező kommentje:
*VGA irányába
2019. okt. 3. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!