Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet PCI Express-be...

Hogy lehet PCI Express-be dugott USB3 front panelről boot eszközt indítani?

Figyelt kérdés
Hordozható USB3 eszközre rendszert telepítettem, amit alaplapi USB2-es portokról rendben indítani tudok! Azonban a PCI Express-re csatolt USB3 eszközt a BIOS-ban (Award) nem tudom úgy beállítani, hogy indításkor az azon lévő USB3 portokat is be lehessen állítani boot eszközhöz. Tud erre valaki megoldást?

2019. okt. 6. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Vagy a BIOS nem képes PCI-e eszközön keresztül bootolni, vagy maga a kártya nem képes a bootolásra. Bármelyik is az ok, maximum BIOS-t, vagy firmware-t tudsz frissíteni, de kétlem hogy ez segítene. Egyéb iránt nem maradsz le sok dologról, a Linux elvan USB 2.0-n is, Windows alá meg mindegy mit raksz, annak jó vége nem lesz.
2019. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszod. Gondoltam a BIOS-ban van valami beállítás, hogy engedélyezi-e a PCI-be dugott eszközről rendszer betöltést! Így jártam!...

Mindkét op rendszert fel tudtam rakni USB eszközre. Tény, hogy az Ubuntu linux kis tűnődés után simán indul, a Win 10 meg csak azon a gépen NEM indul, amiről klónoztam. Persze mi a francnak futtatnék két teljesen egyforma rendszert ugyanazon a gépen?!

Most praktikusan egy 128Gb-s USB 3-ra raktam fel. Kissé "izzad" a pendrive a folyamatos írás-olvasástól, de állja derekasan.

2019. okt. 7. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!