Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagyobb terhelésnél újraind...

Ha nagyobb terhelésnél újraindulgat a gép akkor szinte biztos, hogy kicsi a tápegység?

Figyelt kérdés
Nálam konkrétan ezt csinálja, de csak akkor jön elő ha GTA 5 online-al vagy Battlefield 5-el játszok. Full HD vagy afölötti felbontásban szoktam játszani high-on és megvan kb mindig az 50-60fps. A CPU-m egy Intel Core i7 8700, 16GB RAM és a videókártya egy GTX 1070 8GB, a tápom 550 wattos Corsair. Lehet kevés ennek a konfignak?

2019. okt. 11. 02:06
 1/9 Isolated Soul ***** válasza:
Ennek a confignak 550 Watt elégnek kell, hogy legyen. Én inkább a hőmérsékleteket nézegetném.
2019. okt. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MSI Afterburner-el nézzed játék közben az adatokat.
2019. okt. 11. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A hőmérséklet teljesen rendben. A CPU nem megy 62 fok fölé a legnagyobb terhelésnél sem a Cooler Master hűtővel, a VGA meg max 52 fokos..
2019. okt. 11. 04:44
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam. 52 fok körül 45-50 fok körül jár a VGA üresjáratban. Terhelésnél ennél persze több, de úgy tudom VGA-nál 100 fokig még normális.
2019. okt. 11. 04:54
 5/9 anonim ***** válasza:

"de úgy tudom VGA-nál 100 fokig még normális."


Na ja, mikor a vak vezet világtalant. Itt a gyiken is szereti néhány önjelölt "rendszergazda" terjeszteni az igét, hogy 100 fokos GPU és CPU bőven belefér még...

A valóságban ilyen, hosszabb ideig tartó hőterhelés simán kinyírja az egész lapot, és nyilván nem a szilíciumban fog kárt okozni, hanem a nyákban és a fémes kötésekben (forrasztások) VGA-nál és alaplapnál egyaránt.


Egyébként lehet táp is, már nem a teljesítménye miatt hanem mert egyszerűen beszart.

Mint mindig, most is azt javaslom ha van lehetőséged (haver ismerős) akkor kezd el kicserélgetni egyesével a hardvereket, és tesztelgesd a gépet.

2019. okt. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Nem azt mondtam, hogy az enyém megy fel 100 fokig. csak úgy hallottam hogy az még oké... Az enyém maximum 75-80 fokig megy fel de akkor már több órát kell hogy játsszak valami atom brutál gépigényű játékkal. De eddigi tapasztalatom szerint ez se okozna gép újraindulást. Régebben egy AMD R9 290 kártyám volt, az melegedett mint állat kb. 98-100 fokon volt játék alatt és akkor se indult újra soha a gép.. Szóval itt más baj van szerintem.
2019. okt. 11. 06:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a tap pontos tipusa?
2019. okt. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:

Nem biztos hogy kicsi, lehet öregecske is.

Vagy ha több ágú a +12V, lehet rosszul elosztva a terhelés. magyarán egy ágra túl sok fogyasztó jut. Ha így van, át kell osztani őket.

2019. okt. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
A Ram-ot is nézd meg, ha lehet.
2019. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!