Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8gb ramból csak 5,93 használha...

8gb ramból csak 5,93 használható, megoldás?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lehet a pribléma. A BIOS-ban azt irja hogy 8192mb ram van ami ugy-e 8gb ram. De ha belépek az alapvető rendszer informácioba azt irja hogy Memoria(RAM)mérete: 5,93. Ha pedig belépek a renszerinformácio-Rendszer összegzése ott azt ijra hogy :Telepittet fizikai memoria ram : 5,93gb

Teljes fizikai memoria:5,93gb

Szabad fizikai memoria:2,98gb

Teljes virtuális memoria:7,55gb

szabad virtuális memoria:3,75gb

lapozófájl mérete:1,63

A szamitgépet ugy vásáaroltam hogy 8gb ram kéne legyen benne.

Nem reg volt egy probléma mikor csak 1,45gb ramot muttatot csak, a probléma akkor az volt hogy az alaplap 64bites volt és én véletlen 32bit op rendszert telepittetem rá. Miután feltelepitetem a 64bites akkor lett ez a 5,93gb ram :D

Ilyenkor mitt tegyek? Kéne frisitenni a BIOS-T?A rammokal nem kéne baj legyen,mivel új-ak.

Válaszokat előre is köszönöm :D



2019. okt. 16. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad: msconfig - renszerindítás fül - speciális beállítások - maximális memória
2019. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Az alaplapi VGA chip -ha van- a RAM-ból allokál magának "videoram"-ot. Ennek mérete BIOS-ban állítható. Vedd le 32MB-ra, es lesd meg, h változik-e a történet
2019. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Mindenhonnan ki van véve a pipa és ha be pipálom akkor se tudom megváltoztatni a 6144-t.

De azért köszönöm a válaszod

2019. okt. 17. 14:30
 4/9 anonim válasza:
Na fütyike, megnézted, amit mondtam?
2019. okt. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 nem értem teljesen mire gondolsz. Bővebben és erthetőben le tudnád irni? ˝allokál magának videoramot˝ ezt részt nem értem.

Lehet hogy nem lehet egyszeruben leirni de nem vagyok én egy zseni :D

De köszönöm a válaszod :D

2019. okt. 18. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
A RAM-ot használja VGA RAM-ként. Lecsíp, elveszi, lefoglal...
2019. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:

Az alaplapi / processzor beépített video-kártyák nem tartalmaznak külön ram modulokat.

A rendszer memóriájából különítenek el maguknak.

Így ha pl. 8gb. ram van a gépedben, és a biosban a video ram méretét 2048MB.-ra állítottad akkor a rendszernek 6gb. memória marad.

2019. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Shaddark ***** válasza:
Ám ha leírod az alaplapod pontos típusát én vagy valaki más bitosan megírja neked hol tudod állítani ezt rajta.
2019. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Shaddark, alaplapom: ASRock A320M-DVS R4.0
2019. okt. 22. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!