Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adattárolásra mennyire ajánlot...

Adattárolásra mennyire ajánlott az SSD? Ezt néztem ki 1tb ssd ben!

Figyelt kérdés
[link]

2019. okt. 22. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen jó, ez csak pénztárca kérdése.

Mire letelne a tbw mennyiség, addigra úgyis új géped lesz, mert átlag user 1TB-os ssd-t 10 éven belül nem tud elhasználni.

2019. okt. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Legalább gyorsan végez a sok képpel, családi video lekódolásával a zsarolóvírus..
2019. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 belapus ***** válasza:
Csak adattárolásra vannak az SSD-nél olcsóbb és jóval nagyobb tárhelyet biztosító opciók, de ettől függetlenül a linkelt meghajtó alkalmas arra, amire tervezed.
2019. okt. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Shaddark ***** válasza:

Én tárolásra és nem nem felhasználásra nem használnék egy darab nagyon drága meghajtót.


Hagyományos (OLCSÓBB) hdd, több darab és raid kötetben.

- Én a raid 1.0-t favorizálom de ki mire használja a kötetet.

Így redundáns lesz a rendszered, egy - két meghajtó ha meghibásodik is megmaradnak az adatok.

SSd-re azt rakom amit rendszeresen használok is, rendszer, egy-két game, sűrűbben használt programok.

2019. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Raid 1.0? Olyan nincs. Van RAID1, ami "olcsó", és van RAID10 ami drága (de legalább gyors). :-)


Lehet SSD-t akár csak adattárolásra is használni, kisebb, mechanikai sérülésekkel szemben ellenállóbb, az élettartalma pedig van olyan jó (ha nem jobb), mint a hagyományos merevlemeznek, ennek ellenére asszem' én is egy RAID1-es HDD tömböt használnék (és nem 1TB-ot, olyan „kicsi” diszket már nem is vennék).

2019. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Haburc ***** válasza:
Lehet SSD-t adattárolásra használni, de én nem javasolnám. Az -SSD-t inkább oprendszer illetve programok futtatására érdemes használni a gyors betöltés miatt, másrészt a túlzott sok másolás törlés egy idő után tönkreteheti. Inkább javaslok egy 240 gigás SSD-t rendszermeghajtónak, adattárolásra 2 vagy 4TB-os HDD-t, de jó ha van tartalékba még egy HDD fontos adatok lementésére. Még így is olcsóbb, mintha vennél 1TB-os SSD-t. Persze mindenki maga tudja, mit akar.
2019. okt. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sőt.. ha géped/rendszered/raid vezérlőd tudja, akkor költséghatékony megoldás a nagy HDD + kis SSD read/write cache-nek. Sebességben közel az SSD-t kapod (nem a laborértéket, hanem amit tapasztalnál csak SSD használatával), miközben van egy csomó tárhelyed is.
2019. okt. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7

Inkább NE keverjük ide a RAID-et, mert csak szívni fog..

2019. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shaddark ***** válasza:

" Raid 1.0? Olyan nincs. Van RAID1, ami "olcsó", és van RAID10 ami drága (de legalább gyors). :-)"


:O


Az én időmben (amikor utoljára készítettem ilyen tömböt) még csak a nagyon amatőrök hívták így (teljesen tévesen), 1.0 és esetleg 1+0 neveken futott hivatalosan. Az IBM szervereken 1.0 a hivatalos neve ma is.

Azóta látom a téveszmék elterjedtek és hivatalossá váltak , tényleg így hívják már mindenfelé :D


Ugye, ez a raid 0 és a raid 1 mixelése (innen a neve eredetileg), hasonlít a RAID 01 megoldáshoz annyi különbséggel, hogy itt a lemezeket először tükrözzük, majd a kapott tömböket fűzzük össze. Innen a neve, nem a tizedik megoldás hanem 1 és 0.


"Inkább NE keverjük ide a RAID-et, mert csak szívni fog.."

Miért is?

Manapság már az alaplapok is tudják alapból, az enyém pl. be is állítja egy klikkeléssel biosból...

Régen tényleg nagyon "fapados" volt a raid controller, ha valaki nem értette mi miért van rajta csak bajt tudott csinálni, ez igaz. De manapság már jóval egyszerűbbek és informatívabbak mint anno 5 éve.

Egy Synologyban pl. az is lekezeli simán aki azt sem tudja hogyan működik vagy minek van ez...

2019. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Mert a kérdező SSD-t kérdez, nem HDD-t.

Ssd-hez illik AHCI módot választani biosban, a RAID mód csak lassítani fogja.



Arra egyébként gondoltál már mi van ha az alaplapos raid használatakor az alaplap megy tönkre? Vagy simán csak elöregedett és új alaplap kéne más gyártótól?

Nos hajadra kenheted a raid-et.. Az új lap nem fogja megismerni őket, szívsz.


Tehát lassabb (4K), ahci fejlesztéseit nélkülöznöd kell, és az alaplap meghibásodás ellen sem véd. Ezek a pc raid hátrányai.

2019. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!