Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy ki a gépem véletlen...

Miért fagy ki a gépem véletlenszerűen játékok alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 1 hónapja kezdte el ezt a furcsaságot. Nem egyszerűen csak a játékszoftver fagy ki(bár ez még a jobbik eset lenne), hanem "kimerevedik" a kép és beakad a hang (hebegés hallatszódik), ezt követően CSAK restarttal oldódik meg a probléma. Ez a jelenség 15 - 20 perc akadásmentes játék után következik be, aztán restart és kezdjük elölről...

Volt olyan hét, amikor napokig nem produkálta ezt a jelenséget. Normál használat mellett semmi baja nincs a gépnek, csak és kizárólag játékok alatt csinálni ezt, azt is 20 perc - fél óra időtartam után!

Konfigom: Asrock 970 Pro3 R2.0 Alaplap

AMD fx-6300 3,5 Ghz

2x4Gb Kingston HyperX Fury DDR3 RAM

SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 4GB

Adata 120Gb SSD + WD blue 500GB HDD

Be quiet! 400W System Power 9 BN245 tápegység


Amiket eddig megpróbáltam : - videókártya driver frissítés legújabbra; tisztítóprogram lefuttatása,(ssd optimalizálás stb.); Aida 64 stressz teszt lefutattása(71fokos volt a gpu terhelés alatt plusz az SSD felment 51 fokra mellette, nemtudom ez mennyire számít); HDsentinel-el megnéztem a lemezeket, az SSD-m 97%-os; - kompresszorral való portalanítás;


Aki tudja esetleg hogy mi miatt lehet ez, vagy volt már ilyen problémája, írja le nekem. Köszönöm!



2019. okt. 24. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Tegyel ra regebbi drivert, probald meg azzal... Kesobb pedig telepitsd ujra a windowst
2019. okt. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hardver hiba, azon belül is VGA hiba lesz nagy eséllyel.

Esetleg még lehet memória is vagy alaplap.

Első körben ha van lehetőség akkor VGA csere (haver, ismerős) és úgy tesztelni a gépet 1-2 napig.

Az ilyen kompresszoros fújatást meg ésszel.

Nem szabad ráengedni 8-10 bart mert nagy kárt tud okozni egyes alkatrészekben, plusz olaj és vízleválasztó nélkül egyáltalán nem ajánlott használni elektromos berendezéseken.

Plusz a ventilátorokat vagy le kell húzni a tápról, vagy le kell fogni hogy ne pörögjön. Mivel egyfajta dinamóként működik ha levegővel jól megpörgeted, így feleslegesen feltöltöd árammal az alaplapot ami szintén nagyon nem tesz jót az alkatrészeknek.

2019. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg annyi még hozzá hogy nemrégen cseréltem ramokat. sufniba volt 1db 8gb és egy 2gb ram mondulom, így volt 10gb ramom. és ezt cseréltem le a fent említett kingston 2x4gb-ra. Csak nemtudom most ez mennyire számít, nyílván nem telepítettem újra a gépet a cserét követően
2019. okt. 24. 12:39
 4/5 anonim válasza:
0%

Én még annyit kipróbálnék a helyedben ami nagy valószínűséggel működhet, hogy szólsz a haverodnak hogy játszon mégtöbbet ott nálad lehetőleg péntektől vasárnapig!



hewwhewhwehwehewhewwwewhwh

2019. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na hát azt történt hogy visszaraktam bele a régi ramokat amiket úgy kb. 2 hónapja kiszedtem és így most nem csinálja ezt az anomáliát.
2019. nov. 12. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!