Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép hangkártya mikrofon...

Számítógép hangkártya mikrofon bemenetén búgás miért lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egyismerősömnek teljesen új számítógépe van, beszéltem vele Skype-n keresztül (más programnál is ez van), változó intenzitású erős búgást hallok, olyat, mint a hálózati tápegység búgása (50 Hz). Nem tudom miért van ez, mi okozhatja, úgy tudom, már régóta nagyon zavarszűrtek a tápok, nemcsak 50 Hz hanem más tekintetben is, valamint az integrált hangkártyáknál is feltételezem, hogy megoldják ezt a problémát, hogy zavarszűrtek legyenek, minden tekintetben. Amikor egy régi gépnél nekem baj volt a zavarszűréssel, akkor inkább magasabb frekvenciás, digitális zajt hallottam, nem ilyen búgást. A fülhallgatóban ő ezt nem hallotta, mondtam, hogy készítsen felvételt mikrofonnal a hangjáról és úgy már ő is hallotta...

A gép specifikációról semmit sem tudok, csak hogy ilyen jelenséget produkál, valamint, hogy új a gép.



2019. okt. 27. 11:43
 1/4 anonim válasza:
Legtöbbször az okozza ezt ha a pc nincs földelt konnektorban! Ha ez nem akkor hangkártya driver vagy esetleg rossz hangkártya (mikrofon is okozhat ilyet).
2019. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Másik mikrofonnal is próbálta, ugyanúgy csinálja. A konnektor szerintem földelt.
2019. okt. 27. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen egyébként valamilyen szivárgó áram is okozhat ilyen problémát, ha nincs védőföld a konnektorban.
2019. okt. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alaplapi videó és hangkártyák nem sokat érnek, de ez esetben a mikrofon a ludas, amely gyenge minőségű, bár igyekeznek azért különféle módon javítani a működését.

Folyamatos búgás az alapzajokat jelentené, ám a változó intenzitást az kelti, hogy aki beszél bele, az kicsit távolabbról, közelebbről szól, vagy elfordítja a fejét, halkabban, hangosabban beszél és a mikrofonhoz jutó különböző erősségű jeleket próbálják valahogyan egy szintre hozni, időnként felerősíteni változó mértékben, amennyire kell, ami valamennyire sikerül is, ám ekkor felerősödik az alapzaj is, azt hallod.

A beszélő nem hallja a fejhallgatóban, neki más csatornán jut a füléhez a beszéd.

Alapzaj moduláló lehet az is, ha tápkábel van audiókábelre fektetve, vagy a közvetlen közelében, hiszen az áram alatt lévő vezeték elektromos teret hoz létre.

A hangkártya típusától függően esetleg lehet ezen változtatni a 'tulajdonságok' menüben, más beállítást, szűrést használva, ha erre van mód, de az igazi megoldás jobb mikrofon és jobb hangkártya beszerzése, lehetőleg egy külső interfész és jobb mikrofon, amely pénztárcától függve vásárolható, a jobb és drágábbakkal kristálytiszta felvétel készíthető.

2019. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!