Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baj a monitor no...

Mi lehet a baj a monitor no signal imput Vga és no signal imput Dvi jelet ad ki egyszerre egymás alatt ezzel a felirattal majd ki írja hogy alvó módba kapcsol se a monitor sem az egér nem működik hogy felrázzam?

Figyelt kérdés
Olyan probléma volt hogy egy jó 3 hónapja fagyogatott a gép amikor be dugtam a wifi usbt szoftver illesztő gondtra gyanakodtam de nem dugom be 3 hónapja nem csinálta. Most azonban a wifi be dugása nélkül egy hete el kezdett fagyogatni részlegesen és teljesen is fúrcsa gyenge zúgásszerű hang majd meg akad és újra el indul váltakozva azzal hogy megfagy teljesen eddig újra indítás és a windows normál módú indításával le tudtam a dolgot tegnap előtt azonban a fent említett módon nem kap jelet a monitor. A gép megy a ventikből ki indulva nem a tápra gyanakszom. Szétszedtem mindent ki poroltam meg néztem vannak e illeszkedési gondok még CMOS resetet is csináltam. A monitor által jelzett felirat videókarira utal csak azt nem tom hogy mi köze ehhez az egérnek meg a billentyűnek amik speciel újak. Mi lehet a baj?
2019. okt. 31. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"amikor be dugtam a wifi usbt"

Mit dugtál be? És ha netán kábeles netet használsz, miért szórakozol a wifivel? Ha wifit használsz, miért kell ki-be dugdosni? Nem értem.


"A monitor által jelzett felirat videókarira utal csak azt nem tom hogy mi köze ehhez az egérnek meg a billentyűnek amik speciel újak"

Semmi, nem is értem hogy az egér meg a billentyűzet hogy került képbe.


A monitor D-Sub kábelét rakd át a videókártyád portjára, gondolom valahogy bedugtad alaplapi kártyára, ami meg le van tiltva.


Az, hogy a monitor alvó módba kapcsol, semmi köze nincs se az egérnek, se a billentyűzetnek...Ha maga a számítógép kerülne alvó módba, akkor már lenne.


Egyébként nem húztál ki semmit sehonnan?

2019. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nah ez a baj ha túl pontosan és pontosan úgy írunk le mindent ahogy volt nehezebb értelmezni meg kacifántosan hangzik.


1 nem kell ki be dugdosni a Wifit de akkor fagyott be a gép mikor be dugtam mert ki volt húzva . Na de most vonatkoztassunk el ettől gondoltam van köze hozzá azt hittem az illesztő programmal van valami baj.


Az egér billentyűzet amúgy ehhez úgy jön hogy azoknak csak mert nem jön be a kép még működniük kéne. Abból látszik hogy világít mikor be kapcsoljuk a gépet.


De azok is meg vannak fagyva. Ha a videókarival van baj nem kéne hogy meg fagyonak.


Hát a monitor rá van kötve a kártyára nem új gép ez már. Csak a billentyűk. Ilyet még sosem csinált a gép. Működés közben fagyott meg ki kapcsoltam mikor be kapcsoltam már ilyen lett.

2019. okt. 31. 17:10
 3/12 A kérdező kommentje:
De azok is meg vannak fagyva. Szal hogy érsd nem világítanak. Pedig szoktak amikor be kapcsolom. És a monitor a no signal os felirat után le kapcsol amint írtam.
2019. okt. 31. 17:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyra értékelném a segítséget!
2019. okt. 31. 17:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Uhm. Ha van pendriveod, amin van Windows telepítő vagy tudsz rá tenni Windows telepítőt, dugd bele a gépbe, és kapcsold be. Ha így bejön a telepítő, akkor a Windowsoddal van gond, és a helyreállítással talán meg tudod javítani.

Legrosszabb esetben újra kell telepítened.


Amúgy amit írtál, hogy nem világít se a billentyűzet se az egér, meg gondolom semmi más amit USBbe dugsz nem működik, arra következtet hogy az alaplap nem ad áramot USB portokra, amivel az előző ötletem meg is dőlt.


Nálam is volt ilyen probléma, de akkor csak az egyik RAM modul volt kimozdulva a helyéről. Nálad ugye ez nem lehet, mert azt írtad, hogy átnézted.

2019. okt. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(De azért a pendriveos ötletet ne dobd el azonnal, ha van rá mód próbáld meg.)
2019. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

OKÉ MEG PRÓBÁLOM HÁTHA CSAK SZERZEK egy pendrivről telepíthető windowst.


Szal a memória nem jól ileszkedése ki hat az usb portokra?


Én nem látok mondjuk különöset csak tudni akarom mert akkor még piszkálgatom egy kicsit xD

2019. okt. 31. 17:41
 8/12 A kérdező kommentje:
Na most ha be dugnáma pendrivet be jönne valamilyen kép már ha működne az usb? Mert ugye a monitor alvómódba kapcsol így még a biost se tudom be hozni.
2019. okt. 31. 17:44
 9/12 A kérdező kommentje:
mer ugye gondoltam hogy újra rakom be tettetem a windowst csak hát egyaltalán nem indul a rendszer nem hogy a windows csík de még az alaplap embléma sem.
2019. okt. 31. 17:48
 10/12 anonim ***** válasza:

"Szal a memória nem jól ileszkedése ki hat az usb portokra?" Nem, ez csak az én sajátos problémám volt. De okozhatja a problémádat.


Őszintén fogalmam sincs, mi a hiba, de videókártyára vagy alaplapra tippelek. Ha van működő gép, rakd át bele a videókártyádat, és nézd meg hogy ugyanezt produkálja e az a gép is a videókártyával. Ha nem, akkor alaplap.


De a legjobban akkor jársz ugye, ha szervízben megnézeted.

2019. okt. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!