Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 8.1 miért ilyen...

Windows 8.1 miért ilyen idiotan hasznalja fel a ramot?

Figyelt kérdés

Nos a rendszer alapban 20% ramot azaz 800mb hasznalt.


Elindítom az összesen 800mb-t evő jatekot. Ram hasznalat 60% körül, és 2,4gb van megedve a 4gbbol.


Pedig 1,6gb-ot kéne ennie... Lehet az gond, hogy nincs fent driver (driver boosterrel van csak képernyőillesztőm) mert az AMD nem gyar mar 8.1-re drivert. De hallottam h a win7 drivert fellehet tenni, de hogy kell? Mert nekem errorozik.



2019. nov. 3. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Ezzel nem is értem mi a gondod, a rendszer lefoglal egy bizonyos méretű memóriát hogy megfelelő sebességgel tudja elindítani a szoftvereket.(a sok háttéralkalmazás és szolgáltatás szintén foglal le egy csomó memóriát)

Már rég nem az van hogy a RAM nagy része üresen áll.

A RAM azért van hogy használja az operációs rendszer.

Az ilyen driver boostereket meg kerülni kéne, mer nem tudni hogy milyen forrásból származnak az illesztőprogramok, amik elég fontosak hisz ha nem megfelelő az adott driver elég komoly problémákat is okozhat.(rosszabb teljesítmény, de súlyos esetben kékhalál)

Driver valóban nincs 8.1-re, meg lehet próbálkozni a régi driverekkkel de nem garantált.

De nem valószínű hogy most az befolyásolja a memóriakezelést.

2019. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Isolated Soul ***** válasza:
63%
És honnan veszed, hogy annak a játéknak 800MB RAM kell? Amúgy a Windows optimálisan használja a RAM-ot, ha üresen állna az egész ahellyet, hogy a gyakran futtatott cuccokat előre betöltené, minden program indítása kínkeservesen lassú lenne(ha szükség van a helyre kiüríti magától). Persze letilthatod a prefetch(előtöltés)-t ezzel spórolva némi ramot, de azon kívül, hogy több szabad RAM-ot látsz semmi haszna nem lesz. A RAM azért van, hogy használja a gép nem azért hogy azt lesd mennyi a szabad kapacitás...
2019. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Feladatkezelőbe, a matek nyelvén gondoltam, köszönöm a valaszokat. :)
2019. nov. 3. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!