Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Freesync Displayport nélkül?

Freesync Displayport nélkül?

Figyelt kérdés

Nemrég új számítógépet raktam össze, most ehhez nézek monitort. Egy 3 ventis AMD RX 5700 kártyám van, ezért a Freesync fontos lenne. Egy FHD >75Hz <5ms válaszidejű 16:9-es 24" IPS monitorra vadászok olyan oldalakon, ahol van pixelgarancia, pl. OázisComputer. A keret kb. 50.000 Ft.


Ezt a monitort találtam: [link]


Tökéletes lenne, de a leírásban nem látom, hogy lenne rajta Displayport. HDMI-n is működni fog a Freesync?



2019. nov. 4. 03:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A G-Sync az, ami nem működik HDMI-vel, Freesyncnél nincs ilyen probléma. Különben is mi értelme volna olyan monitort gyártani, ami támogatna valamit, de nincs olyan csatlakozótípus rajt, amivel kihasználható?
2019. nov. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Annak valóban nem lenne értelme, de sajnos több helyen találkoztam már hibás adatokkal, pl. 16:10-es monitor 16:9-esként volt feltüntetve, úgyhogy gondoltam inkább megkérdezem, nehogy beleszaladjak egy ilyenbe.


Úgy tudtam, hogy régebben csak displayporttal működött a freesync. Találtam egy cikket, ami szerint már megy HDMI-vel is, de máshol meg azt olvastam, hogy ez nem minden monitorra igaz. 2015-17-es cikkekben olvastam ezeket.

2019. nov. 4. 05:00
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 nagyon sokáig nem működött freesync hdmi n keresztül. Az értelme meg az lenne, hogy ráírhatják a dobozra a freesync támogatást, nyílt szabvány, nem kerül semmibe az adott monitor meg jobb vételnek tűnik tőle. Nem először fordulna elő.


A probléma pont az, hogy nyílt szabvány, senki sem ellenőrzi, főleg az olcsóbb szegmensben rengeteg a szemét ami semmilyen hivatalos minősítésnek nem felelne meg(fun fact, az nvidia "freesync kompatibilis" listája is kizárólag erről szól, a monitorok freesync támogatását ellenőrzik nem azt hogy nvidia kártyával hogy működik - illetve azt hogy nv kártyával hogy megy, de nincs érdemi különbség amd\intelen sem). Sokan írják hogy hdmi 2.0 kábel kell hozzá, elképzelésem sincs hogy ennek mennyi alapja van, amd oldalán annyit írnak hogy megy hdmi n és kész.

A monitorról nézz azért teszteket, ne csak a számokat, pár éve kb ugyanennyiért vettem egy nagyon hasonló paraméterekkel rendelkező monitort, és olyan ips glow van a panelen hogy 30-40 perc után már alig tudok megmaradni előtte(pedig nincs kimondottan kényes szemem).

2019. nov. 4. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Teszteket mindenképpen fogok nézni, eddig is néztem, sok monitor ezért esett ki a listámról. Sajnos ilyen árban nagyon kevés nekem megfelelő monitort találtam, és ezek többsége a tesztek alapján nem mindig volt jó minőségű. Nem szeretnék ennél többet költeni egy monitorra, de sajnos lehet, hogy az lesz a vége.

2019. nov. 4. 08:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Néztem egy pár tesztet. Azt hiszem inkább tovább keresgélek. :/
2019. nov. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!