Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb felhasználási...

Melyik a legjobb felhasználási módja az SSD + HDD kettősnek?

Figyelt kérdés

Üdv. Teljesen új PC-t vásárolok amiben egy 500GB-s SSD (valószínüleg Samsung 860 Evo) és egy 2 vagy 3T-s HDD (Toshiba P300) kap majd helyet. A PC-t játékra (single, multi), azok felvételére, videoszerkesztésre, filmézésre használnám.

Még soha nem volt SSD-m, így az lenne a kérdésem, hogy mi a legjobb mód a 2 használatára közösen?

Azt tudom, hogy az op.rendszert mindenképp az SSD-re kéne telepítenem - de emelett jöhetnek ide nyugodtan a programok is? ("vírusírtó" , Chrome, videoszerkesztő, stb.?)Torrenttel mi a helyzet? A játékokat is lehet ide telepíteni? (és a játékfelvevő szoftvert is?)

Illetve hova érdemes rögzíteni a felvételt? Mehet az SSD-re, vagy inkább az SSD-ről játszom és a HDD-re rögzítek?


Bocs ha bénák a kérdések, de amatőr vagyok a témában, és mint említettem még soha nem volt SSD-m. :)



2019. nov. 5. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

SSD a rendszer és egyéb programok adobe stb. Esetleg van olyan játék ami elvárja ha ssd-n van pl pubg gyorsabban betölt stb

(Ezeknek jobb utána olvasni esetleg kipróbálod h milyen hddvel)

Minden más mehet a hdd-re játék felvételt is jobban jársz ha hdd-re nyomatod, több a helyed is, torrent mindenképp hdd-re történjen mert a folyamatos írás kinyírja az ssdket igen hamar.


Sok sikert az új masinához.

2019. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 meszike91 ***** válasza:
100%

Aminél számít a sebesség azt ssd-re kell tenni (op rendszer, programok)


Aminél nem az meg mehet hdd-re. (Filmek, képek, torrentek)


Ha még valami utómunkát is csinálsz a felvételekkel, akkor lehet érdemes ssd-re tenni. Meg bizonyos játékoknak teljesen mindegy, hogy min futnak, viszont sok helyet foglalnak, azokat meg lehet érdemes hdd-re tenni. (Nálam ilyen a r6s, 70 giga és hdd-ről is mindig betölt időben. Előbb meg akkor se kezdődik el a meccs, ha már én betöltöttem)

2019. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2019. nov. 5. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen új PC-re.

Jó Ár/Érték Arányú Patriot VIPER VPN100 SSD 512GB

[link]


https://www.youtube.com/watch?v=cqOuV4OpCRM

2019. nov. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
ha felgyujtod a hddt
2019. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4-esnek: Hú, ez a Viper nagyon komolynak tűnik (m.2, jó hűtés), dícsérik, és korrekt áron van. Nagyon köszi a tippet! :D
2019. nov. 6. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!