Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD beszerelés?

SSD beszerelés?

Figyelt kérdés
Életemben először rendeltem SSD-t és sajnos a tápkábelt nem sikerült bekötnöm mert nincs már szabad hely a gépemben. Milyen elosztó kábelt kell rendeljek? És valami rögzítő se lenne rossz házba mert nem tudom hova berakni legfeljebb elfektetni alul a tápra magára. Jól tudom hogy SSD-t 2 dologra kell kötni, az egyik az alaplap (ahhoz van kábelem és szabad helyem) másik pedig a táp? DVD író/olvasóm is van, ahhoz nem szükséges? Mert ahogy ma elnéztem a gépem az egyetlen meghajtó amit még használok a HDD-m rá van csatlakoztatva a DVD-re is, aztán lehet csak én néztem nagyon be valamit. Valaki világosítson fel a témában, köszi!

2019. nov. 6. 19:18
1 2
 1/14 hypno ***** válasza:

Abból amit leíírtál úgy tűnik, hogy nem egy mai darab a géped.

Ha a dvd íród és a winchestred közös kábelen van, akkor az egy IDE kábel és PATA csatlakozóba csatlakozik

[link]


Az SSD-t Sata csatlakozóba kell kötni és SATA tápcsatlaakozó kell hozzá.

[link]

2019. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Asrock FM2A88M-HD+ lap, Chieftec GPA-500S8 500W OEM táp, Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író és Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemezről van szó.
2019. nov. 6. 20:35
 3/14 A kérdező kommentje:
akkor milyen kábelt kéne vennem még hogy működésbe hozzam ssd-t? DVD íróhoz kötéssel együtt vagy akár anélkül?
2019. nov. 6. 20:38
 4/14 anonim ***** válasza:

Ilyen kell neked:

[link]

2019. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

én valahogy a következő hiányát következtettem ki: [link]


Ha lenne szabad egyetlen Molex csatlakozóm akkor már rég üzemelhetne az ssd-m. Amit #4 küldtél, azzal DVD-re is tudom kötni?

2019. nov. 6. 21:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Molex táp csatlakozót is lehet osztani, Sata csatlakozót is lehet osztani és van sata molex tápátalakító is.


[link]


Viszont, ha te molexet akarsz osztani, akkor ilyen is kell neked, mert az SSD sose molex csatlakozós.

2019. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szent isten, ennyi kábelen már nem igazodom ki. A data kábellel minden rendben ami alaplapba megy. tápkábelt nem tudom csatlakoztatni mert nincs szabad Anya molex hely. Akkor lényegében melyik az az 1 kábel amire nekem szükségem van? Mert ezen kérdésen kívül is már vagy 10-et mindenkit egybevéve biztos ajánlottak nekem.
2019. nov. 6. 22:15
 8/14 A kérdező kommentje:
data kábelt molex-satával szeretném csatlakoztatni. azt hiszem ezzel minden el is mondtam ami szükséges.
2019. nov. 6. 22:16
 9/14 hypno ***** válasza:

Nem igazán értem a problémádat. A tápodon 3 db SATA tápcsatlakozó van. Annak csak elégnek kell lennie.

Így néz ki

[link]

2019. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Molex az tápcsatlakozó. Nem pedig adat.


Ha molexed van akk sats molex átalakitó kell.

2019. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!