Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért árulják irreálisan...

ST15i kérdése:

Miért árulják irreálisan magas áron az eladók a régebbi, LGA 775-s konfigokat?

Figyelt kérdés
Meglepődve konstatáltam, hogy rengeteg olyan hirdetésbe futok bele ahol "erős négymagos", "legjobb dualcore" és egyéb félrevezető címekkel árulnak elavult gépeket. Még netező konfignak se merném feltétlen nevezni, mivel az alaplapi Intel GMA950, 3100 és társai egy youtube videót nem képesek lejátszani. Értem, hogy az intel árai készlethiány miatt a magasban és ez magával rántja az előző generációkat (6,7,8 gen)... De mégis csak 2006-8 körüli hardverekről van szó, azóta eljárt felettük az idő.

2019. nov. 6. 22:09
 1/8 meszike91 ***** válasza:
Kereslet kínálat.
2019. nov. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hol láttad ezeket a magas árakat, de a hardveraprón a 775-ös komplett gépek úgy 8000-től indulnak. Természetesen láttam a 30ezres kategóriában is E8400-as konfigot, de azokat nem eladni akarják, csak árulni, mert 30-ért már I3-I5-ös gépeket lehet venni és az már egy másik kategória. Azok se maiak már, de netezésre inkább valók, mint a 775. Nekem is egy I5-2500 van, nem játszom, csak net, zene, film(fullhd-t simán viszi). A fiam nemrég bütykölte egy ismerős 775-ös gépét(E8400, 3giga ram, valami videokártya). Youtube-on a 480-as filmekkel is küszködött. Szóval én sem értem, hogy egyesek hogyan árazzák be a portékályukat. És tényleg jó néhányhoz odaírják, hogy játékra is alkalmas(volt valamikor).
2019. nov. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Használt piacon mindig sok a simlis, akik a hozzá nem értőkre utaznak. GTX 1080Ti-t is hirdetnek 200 ezerért meg i7-7700k-t is 95-ért.

Ugyanakkor korrekt hirdetők is akadnak szép számmal, velük érdemes foglalkozni.

Kis utánanézéssel nem tudnak átverni.

LGA 775-nek egyébként sincs sok értelme már 2019 végén, hardveraprón 20 ezer alatt Ivy i3 konfigok vannak, az kettéhugyoz bármelyik 4 magos 775 gépet.

2019. nov. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hardverapron vannak korrekt ajánlatok, de ott is előfordul 775-s konfig 20-30e körül. Kollégám panaszkodott a jófogáson vett "gamer" gépre amit a fiának szánt (q8400, 4gb ram Gt420 -as videókártyával). Ledöbbentett hogy valaki egy ilyen összeállításért elkért 40e forintot postával... A leírásban szerepel hogy GTAV, Fortnite gamer gép akár HD felbontásban :D
2019. nov. 7. 07:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Van olyan korú gép ami tényleg megér annyit, vagy még többet is. Azok viszont csúcskategóriás alkatrészekből épített gyűjtői gépek. Például első generációs Core2 Extreme Geforce 7950GX2-vel, ASUS P1 fizikai gyorsítóval és egy Creative Audigy 2 ZS Platinum Pro hangkártyával 60-70 ezer sem egy valóságtól elrugaszkodott ár.


Ne de ilyet nem árul kb senki. A legtöbb tényleg csak nyerészkedő.

2019. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy eredeti Ford T modelért is több pénzt kérnek el mint bármelyik mai új autóért..
2019. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Ez igaz a Ford T modellel kapcsolatban. Úgyhogy a 775-ös alaplapok árára is térjünk majd vissza kb 100 év múlva.

2019. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
Ha ennyiért megveszi valaki, akkor miért adná olcsóbban?
2019. nov. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!