Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Biztosan a videókártyám ment...

Biztosan a videókártyám ment tönkre?

Figyelt kérdés

A "tünetek" a következők voltak:

Beléptem egy tervező programba (autocad), húztam benne pár vonalat, majd lefagyott az egész gép, nem reagált semmire. Aztán újraindítás, újraindítás közben a bios töltőképernyőig jutottam majd fekete kép és a monitor kiírta hogy No Signal. Ekkor átdugtam alaplapira a monitort, ismét újraindítás, ismés bios töltésnél monitor no signal.


Ezután szétszedtem a gépet, kivettem a videókártyát, majd összeraktam úgy hogy a kártya nincs benne, csak alaplapira kötve a monitor. Így tökéletesen működik.


Aztán kicsit kipucoltam a kártyát, visszatettem csodát várva, de ugyan az mint előtte, szóval ismét kivettem és most is integrálttal használom.


A kártya egyébként elég régi, egy 5 éves gtx 760 ról van szó ami eléggé kiszolgált ezen idő alatt, szóval időszerű volt hogy végleg megpihen, csak azért írom ki a kérdést mert alapvetően nem vagyok egy hardverguru, szóval reménykedek hátha nyugtázza egy hozzá értő hogy a vidikártya a hibás, hogy feleslegesen ne vegyek egy újat, ha esetleg bármi más baja is lehet a gépnek.


Egy i5-6500 ketyeg mellette ha számít.


2019. nov. 8. 21:55
 1/5 krisztian2 ***** válasza:
A vga a ludas.
2019. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hypno ***** válasza:

Mivel vesztenivalód nincs, próbáld meg újrapasztázni a videokártyát.

Tulajdonképpen pont úgy kell mint a processzort, csak kicsit macerásabb szétszedni.


Ha sikerül nyertél, ha nem, akkor sem vesztettél semmit.

2019. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Inkább táphibára tippelnék mind vgara próbáld meg másik táppal
2019. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Másik táp nem igazán van a közelben, esetleg valahogy le tudom csekkolni hogy jó e? (Alaplapi kártyával azóta sincs semmi baja)


Egy 3 éves XFX Pro 450W van a gépben

2019. nov. 9. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért pont táp? A tünetek egyértelműen vga problémára utalnak.
2019. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!