Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lesz mégegy gép a házban,...

Lesz mégegy gép a házban, hogyan, milyne kábellel kössük össze, hogy legyen azon is internet és gyors legyen az adatátvitel?

Figyelt kérdés
2019. nov. 10. 10:01
 1/9 P.O.C. ***** válasza:

Elsősorban a kábeles kapcsolatban érdemes gondolkodni.

Ma már a legtöbb szolgáltató úgy nevezett HGW -t hoz, ami nem csak sima modem, hanem router és Wi-Fi AP is egyben.

Ezeknek általában 4 vezetékes portjuk van. Onnan kell elvezetni az új géphez a kábelt.

Wi-Fi -be csak a legvégső esetben kell gondolkozni, főleg ha asztali gépről van szó.

2019. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Magic ***** válasza:
Esetleg úgy mint a másikat? Fogod a routert, beledugod az Ethernet kábel egyik végét, aztán a másik végét meg az új gépbe...
2019. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hol vehetek még ethernet kábelt?

tecsóban lehet kapni például?

2019. nov. 10. 15:36
 4/9 P.O.C. ***** válasza:
Lehet. Csak nem biztos hogy találsz megfelelő hosszúságút. És aránytalanul drága is lesz. Jobb ha szakboltba szereltetsz magadnak.
2019. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

értem

tehát villamossági vagy villanyszerelő boltba menjek? Ahol kimérik a kábel hosszúságát?

2019. nov. 10. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy előbb visszakérdezzek! Kevés információval szolgáltál eddig, hogy megfelelő választ lehessen adni.

Milyen gépeid vannak, pontosabban, milyen hálókártya van bennük? 10/100 vagy 10/100/1000 Mbit/s? Milyen sebességű internet előfizetésed van? Milyen sebességű modemet, router-t adtak hozzá, vagy vettél hozzá? Milyen kábelt használsz jelenleg, CAT5, CAT5e, CAT6, stb?


Kezdeném avval, manapság gyors kapcsolatnak mondható 200 - 2000 Mbit/s-os internetszolgáltatás. Ez pénztárcához és kiépítési lehetőségekhez mérten változik. A piaci kartelezést törvény tiltja, mégis fel vannak osztva a területek a szolgáltatók között. Általában egy van, esetleg kettő között lehet választani. Pl.: Telekomnál már van 2000-es sebesség. Adnak hozzá gyors modemet, de nem adnak hozzá csak egy lassú wifi router-t. Tehát vagy kábelen használod ki a sebességet vagy veszel egy gyors router-t. (Tapasztalatom 1000-es előfizetéssel van. Kábelen átlagosan 400-800 között megy, a telekomos router-rel wifin kb. 40-100 Mbit/s-ot tud csak.)

A UPS-nél 500-as a leggyorsabb szolgáltatás, ad gyors Connect Box-ot hozzá, amin kábelen és wifin is tud menni. (Tapasztalatom szerint 500-as előfizetésnél kábelen hasít 300-500 között, a wifi kicsivel lassabb, de ez a lakástól is függ. A Connect Box közelében 250-400 között.)

Digi-vel nincsenek jó tapasztalataim. :-( Erről inkább nem nyilatkozom részletesen.


A következő kérdés, a gépekben lévő hálókártyáid. Gondolom egyértelmű, lassú 10/100-as kártyával soha nem lesz gyors interneted. Gigabites kártyákkal viszont igen!

De itt jön képbe a harmadik tényező, a kábel. A gyors internethez gyors kábel is szükséges, azaz CAT5e, CAT6. (én utóbbira voksolok, nekünk bevált)


Nagy sebességű előfizetést neked kell választanod a lehetőségeidhez képest.

Gyors eszközöket pedig be lehet szerezni. Az internetes vásárlás korában ne gondolkozz a helyi üzletekben. Sok esetben drágábbak és nem biztos, hogy azt adják, amire szükséged van. (általában azt kapod, ami épp készleten van náluk) Javaslom, az edigital (extreme digital), Alza, Mall, iPon netes üzleteket. (emag-ot nem!)

Ha nincs a gépeidben gigabites (100/1000-es) kártya, nem kell kétségbeesni, nekünk sincs. Lehet kapni USB-n üzemelő, külső gigabites átalakítót, azaz népiesen szólva külső hálókártyát. Mi két géphez vettünk egy-egy TP-Link UE300 USB3.0 gigabit LAN hálózati átalakítót. Nagyon beváltak! És mindkét géphez itthon 20 méteres CAT6-os Equip UTP gigabit patch kábelt használunk. (itthon UPC 500 előfizetés, másik lakásunkban telekom 1000-es van, ott 3 méteres CAT6 kábelt használunk)

2019. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6-os

köszi ezt a sok erőfeszítést


értékelem, abszolút


Sajnos felét nem értettem.

ADSL-nél vagyok, és 60 mbit-es a netem asszem, tehát a letöltések kb. 7-8 MB/ s-al jönnek lefelé, felfelé meg 1.2 MB-al


ADtak egy cisco modemet, meg külön vettem wifi routert, már 2 tönkrement. (állandóan lecsatlakoztak a netről, ha kikötöttem a wifi routert, akkor meg hibátlanul működött a net)


Hálózati kártya a tudomásom szerint nincs a gépben, az alaplapba van bedugva egy sárga színű ethernet kábel, cat.5e van ráírva, ha jól olvasom.



Annyi elég lenne, hogy mégegy ilyen kábelt beszerzek, amit bedugok a wifi routerbe, annak a másik felét meg az új gépbe?

2019. nov. 11. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Felejtsd el azt a válaszolót. Jól ír, csak sokat és feleslegesen. Hogy te is értsd, nagyjából pont tökmind1 milyen kábelt kérsz a boltban, csak vegyél egyet és kösd össze a router-t a géppel úgy, ahogy az most is össze van kötve a régi gépen. Router LAN portjára az egyik végét, a gépen megtalálható, kábelhez passzoló csatlakozásra pedig a másik végét (ugyanolyan a csatlakozás, mint a Router-en). Nagyjából ennyi, nem egy agysebészet szerintem.

#6 Feleslegesen írtál, mert egyrészt, a hálózati kártya nem számít. Tényleg. Nem. Számít. Van integrált, meghát Socket775-korszak óta kb. gigabitesek ezek az integrált hálózati chip-ek az alaplapokon, szóval ilyet kérdezni baromság, socket775-ösnél régebbi platformja pedig senkinek sincs manapság. Akinek van, az nem fog tudni gépezni, mert azok már ipari hulladéknak számítanak, mert szó szerint semmit sem tudsz velük kezdeni (arról nem is beszélve, hogy a kérdező új gépről beszélt, ami már tuti gigabites). A másik, a kábel típusa sem igazán számít több szempontból sem. Azért sem, mert hálózatfejlesztés terén szerintem inkább csak reklámszinten állunk jól, valójában meg a vidék le van szarva, márpedig sok vidéki él hazánkban. Legfőképp meg azért nem számít, mert a boltokban nem igazán kapsz CAT5-CAT5e előtti szabványú kábelt, tehát ha te bemész a boltba és random lekapsz a polcról egy köteg kábelt, akkor valószínűleg azt akár még gigabites kapcsolathoz is fogod tudni használni, míg a kérdezőnek csak 60-as kapcsolata van. Röviden bármit is adnak neki kábelt, az tutira biztosan elég lesz ehhez a kapcsolathoz.

2019. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Moon_Walker ***** válasza:

Hát #8-as te is feleslegesen írtál ilyen sokat.

A kérdező második válaszából látszott, hogy erősen laikus, és még guglizni is lusta.

Válaszolni sem igzán kellett volna. :-)

2019. nov. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!