Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I5 9600k-t érdemes Ryzen 5...

I5 9600k-t érdemes Ryzen 5 3600-ra cserélni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy i5 9600k-t nyúzok 5ghz-en, viszont van egy Gigabyte Aourus B450-es alaplapom, ami még visszamaradt abból az időszakból, amikor el kellett adnom a Ryzen 7 2700x processzoromat. Most látom, hogy a Ryzen 5 3600 60 körül van. Memóriám van, alaplapom van (bár valahogy BIOS-t kell majd rajta frissítenem). Megéri-e? Youtube videókat gyártok, ahhoz egyelőre elég a Core i5, de mit hoz majd a jövő? Ti mit gondoltok?

2019. nov. 10. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Játékra azt mondanám teljesen felesleges cserélni még. De ha dolgozol is vele jól jön a 12 szálas feldolgozás. Én a helyedben biztos cserélném, szerintem eltudod jó áron adni 9600k t.
2019. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ahhoz egyelőre elég a Core i5"


Akkor mi a kérdés?

Leírtad hogy meg vagy elégedve vele, akkor minek cserélnél?

Újonnan 80 ezer ez a processzor, használtan 50 körül talán el lehet adni.

Addig még ez is elvégzi a dolgát, teljesen felesleges a csere.

Az intel processzorok fényévekkel jobban tartják az árukat mint az AMD-k. Ha ez a proci kiszolgál még x évig akkor nincs értelme cserélni. Ráérsz majd akkor ha már kevés lesz, és a 3600 is harmad ennyibe fog kerülni.

2019. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem is hülyeség lenne cserélni 9600K erősebb főleg 5G-n, hiába kevesebb szála van, és szerintem a 3600 ryzen soha nem lesz gyorsabb tőle később sem, vagy mire eljönne ez az idő addigra mind2 egyszerre lesz kevés.
2019. nov. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!