Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook air 2019 vagy macbook...

Macbook air 2019 vagy macbook pro 2019?

Figyelt kérdés
Vásárlás előtt állok. Egyetemhez, 1080p video vágáshoz, pár sávos zenekészítéshez és photoshoppoláshoz használnám.

2019. nov. 11. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, milyen video (1080p ide, vagy oda), milyen Photoshop használat, és az sem mindegy, hogy a produktumra (videónál pl.) mennyi időt vagy hajlandó várni. Ha ez mindegy, akkor max. memóriával az Air is jó, de ha az a 200e ide, vagy oda nem számít, nyilván a Pro lesz a jó megoldás (ha már 700 körüli összeget szánsz erre).
2019. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.hobbi szinten akarom használni a programokat amugy.
2019. nov. 11. 20:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok profi videos se profi fotos.
2019. nov. 11. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Utánaolvastam a kérdés kedvéért, nos 500 ezer ft-ért ez a 2 magos 1.6 GHz-s i5-ös Air nem alkalmas hobbi szinten sem arra, amire szeretnéd. Ez másról szól...


Ha internetezés, youtube,e-mailezés, filmnézés elég neked, akkor vedd meg, ezekre való körülbelül.


MAcbook Pro-ból a 680 ezres 13 colos, vagy a 15 colos 900 ezres alkalmas arra, hogy érdemben videót vágjál rajta. Elméletileg.


Azt, hogy mennyire fogja bírni, mennyire melegszik, például azt csak tapasztalattal, vagy méréssel lehet megmondani, vagy youtube videókból.

Én nem tudom, ugyanis nem veszek Apple terméket.

2019. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok


https://www.youtube.com/watch?v=22BS5Qu468I


Itt 4k videót próbál meg szerkeszteni, viszont csak 1 szekvencián pakolja egymás mellé a videókat.


Én csak az adobe premiere pro-t ismerem, én csak full hd videókat szerkesztek, és 10 percnyi alapműveleteknél, például effektek, videók közötti áttűnések - szekvenciák, tehát szinte alapműveletek... ÉS bizony az én asztali 6 magos processzorom is kevés ahhoz, hogy 10 perc videónál mindig szépen lehessen mozgatni a timeline-t. Valamint csak 8 GB ramom van, ami szintén kevés, hogyha sok elemet akarsz beimportálni a szerkesztett videóba, esetleg multitaskingolsz, például keresel forrásanyagot a böngészőben, esetleg nézel közben valami tutorialt a youtube-on, ezeket szerintem nem bírná a masina, kegyetlenül belassulna.


Nekem úton van az új gép, nem 6 magos lesz, nem 8 GB rammal, annyit elárulok, pedig én is hobbiból készítek 10 perces full hd videókat, premiere pro + photoshop + opera böngésző, ezeket nem bírja párhuzamosan.

2019. nov. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!