Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a macbookról?

Figyelt kérdés
Szeretném windowsos laptopomat macbookra cseréleni. Használtan nézegettem a keret 90-100 ezer Ft. Legfőbbképpen 11"-es 4gb ram-os i5-ös air tetszik de gondolkoztam a 2gb ram core2duós változaton is. Viszont hallottam azt is, hogy ezek a procik nagyon melegednek illetve lehet, hogy ssd-s a gép de a 2gb ram nem tudom elég-e hozzá. Illetve az is érdekelne, hogy esetleg prót is nézegessek ilyen árban? nem tudom, hogy ebben a kategóriában azok megérik-e de abból is csak a 13"-os lesz ha lesz. Illetve ha valakinek az adott gépek közül van valamelyik légyszives írja le a véleményét róla! Én youtubera, böngészésre filmnézegetésre és képlementegetésre használnám.

2019. nov. 11. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon gyorsan felejtsd el a 2 GB RAM és a core2 dou-t. Ezeket úgy hívják, hogy szemét.


Minimum i3 vagy i5 és SSD de az nem 100 ezer forintba fog kerülni.

2019. nov. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
73%

#1 Nemrég akart itt egy kérdező 300-ért mekbúkot venni, nos abban a gépben is kb. 5-6 éves technológia volt. Valami 3. gen. i3, talán 1200MHz-es DDR3.

Sose fogom megérteni, hogy csupán a presztízsért miért akarnak az emberek kidobni száz ezreket egy elavult gépért.

2019. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Az akkor enyhén túl volt árazva. 500 Ezer forint körül már 8 genes i5 és ssd-s macbook-ot kapni. Egyébként a legtöbb embernek totál felesleges, mert sík hüyle hozzá, de megvan az a felhasználási terület ahova igenis megéri. Aki például dolgozik rajta például grafikai munkákat végez arra és sokat utazik arra nincs jobb nála, egy windows laptop hiába olcsóbb és hiába lesz ezért az árért sokkal jobb teljesítményű sokkal kevésbé van optimalizálva 50 féle gyártó programja és 50 féle gyártó hardvere.. nem fog tökéletesen működni.


De igaz, én sem adnék ennyi pénzt macbookért, bár ha ingyen adnák nyilván elfogadnám, mivel könnyű meg minden, netezgetni jó, de akinek nem munkához kell, vagy nincs tele pénzel azoknak csak pénzkidobás.

2019. nov. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gyűjtök tovább és i5, 8gb-s lesz.
2019. nov. 12. 07:06
 5/20 anonim ***** válasza:
A Macbook nem éri meg. Egyetlen dologra jó, hogy beülhetsz vele a kávézóba frenkizni vagy egyetemi órára hogy te mekkora lóvés családból származó hipster gyerek vagy. Vagy a céges világba villanthatsz vele, hogy van mit a tejbe aprítani. De ezen kívül tényleg semmi logikus érv nem szól amellett hogy az ember ilyet vegyen.
2019. nov. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%

#2, sosem fogom megértenj az embereket, akik nem képesek felfogni pont azt, amit a 3. válaszoló tökéletesen megfogalmazott:

"Aki például dolgozik rajta például grafikai munkákat végez arra és sokat utazik arra nincs jobb nála, egy windows laptop hiába olcsóbb és hiába lesz ezért az árért sokkal jobb teljesítményű sokkal kevésbé van optimalizálva 50 féle gyártó programja és 50 féle gyártó hardvere.. nem fog tökéletesen működni."


Miután mindkét rendszeren sokat dolgoztam, tapasztalatból is állítom, hogy ez pontosan így van. Ehhez képest a legtöbb mac gyalázó a büdös életben nem fogott a kezében apple gépet, csak a a papírforma alapján beszél, ami jelen esetben egyáltalán nem lényeges.

Az apple mindig jobban fog futni a sz*rabb hardverrel is, sajnálom, de így van. A legjobb, amikor a windows a saját rendszerét képtelen ellátni, és belefagy (pl: gépház, fényképek), katasztrófa.

2019. nov. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

@08:43


Én ezt elhiszem hogy így van, de az I3-as Apple konfig árán I7 gépet kapsz, azt meg had ne kajálmam már be hogy csak az os azt a különbséget behozza...

2019. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
#6 én megértem ha valaki mek fanboi, de ahogy a 7-es írta senki ne akarja bemagyarázni a hülyeséget.
2019. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván pont úgy van belőve az Apple árazása, hogy pont egymásnak tudjatok ugrani, mert csak pont annyira pofátlanul van túlárazva, mint amennyivel jobb a support. Emiatt nem kell egymásnak ugrani. Akinek annyit ér az ideje, hogy hajlandó szarakodni a windows marhaságaival, annak nem éri meg az Apple, a többieknek meg igen. Ilyen egyszerű.
2019. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Viszont kicsit elkanyarodtunk a témától. A kérdésem továbbra is az, hogy ebben az árban melyik érné meg? Amúgy azért váltanék windowsról mivel amikor azt a laptopot vettem még játszottam a gépen de már nem és mászkálni fimezni stb ez jobb. Az akksija nem 2-3 órát bír mint egy bármilyen windowsosnak illetve ebben a kicsi méretben ( 11"-ost szeretnék leginkább ) a windowsos laptopok elég rosszak.
2019. nov. 12. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!