Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokan használnak még Windows...

Sokan használnak még Windows 7-et?

Figyelt kérdés
Ha majd muszáj lesz váltani, ők is majd Windows 10-re fognak áttérni?

2019. nov. 13. 21:15
1 2
 1/19 CspCsj ***** válasza:
84%
2019. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 P.O.C. ***** válasza:
100%

Minden új Windowsra való áttérés, amolyan megszoksz vagy megszöksz alapú. Megszökés alatt, pl alternatívát értek, mint a Linux.

Hiába ragaszkodnak sokan olyan makacsul hozzá, mint az öszvér. Előbb utóbb úgyis át kell térni, mint ahogy Windows 98 Secound Editiont se használ már senki.

Minél hamar megtörténik, annál jobb neki. Úgyis bele kell törődnie, és el kell fogadnia a Windows 10 -et minden előnyével és hátrányával együtt, mert eleinte még csak az újabb generációs hardverek, idővel meg már a szoftverek se fogják támogatni. Így aki a jövőben is Windows alapú szoftvereket akar futtatni a gépén és emellett korszerű hardvereket akar használni, az majd áttér és pont.

Én már megjelenése óta használom a 10 -et, és még mindig nem értem a körülötte kialakult nyavalyást. Nekem működik rajta minden.

2019. nov. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Az én hardvereim már a 8.1-et sem támogatják több mint két éve.

Szóval a 10-re való áttérés nálam kizárásos alapon működött. Hozzáteszem semmi gondom nincsen vele, 1,5 éve nem volt újra rakva a gép, és hibátlanul stabilan működik az op rendszer.

Sokan egyébként azért szidják a 10-et mert ilyen le torrentezett kalóz szarokat használnak aktívátorokkal.

Persze hogy ezekkel van nyűg, de úgyse lehet nekik megmagyarázni hogy jogtisztával fele ennyi bajuk sem lenne.

2019. nov. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért elég sokan használják még. Igazából ez a mezei felhasználókat érinti a legkevésbé, viszont a cégek számára sajnos szívás. Nyilván ennek, hogy átállásra kényszerítenek megvan a megfelelő üzleti és biztonsági okai is. A támadások fő célpontja ugyanis nem az otthoni felhasználók, hanem a cégek és mivel már nem fog érkezni biztonsági frissítés így, ha újabb és újabb biztonsági rések kerülnek napvilágra az sajnos komoly gondot is jelenthet. (Tudom, meg lehet hosszabbítani a támogatást 3 évre, de gyakorlatilag dupla annyiba kerülne, mint most azonnal átállni Windows 10-re.)


Átállás szempontjából inkább a speciális programok okoznak gondot, mivel sokszor előfordul az, hogy egy tervező, vagy valamilyen mérleg vagy ipari gép vezérlő program több millió forintos tétel és természetesen a meglévő program verziója nem fog futni Windows 10 alatt. :) Így oda jutnak a cégek, hogy meg kell vásárolni a Windows 10-et, ha már szoftvert vettek akkor érdemes a gépparkot is frissíteni, mivel előfordulhat, hogy nincs meg a Windows 10-hez a kellő hardver, de szerintem ez azért elég ritka manapság és erre jönnek rá a millió forintos legnagyobb kiadást jelentő speciális szoftverek új verziói ami már kompatibilis Windows 10-el.


Arról nem is beszélve, hogy számos olyan problémába is bele lehet szaladni, hogy egyszerűen már rég megszűnt a gyártó és nincs újabb verziója a szoftvernek, viszont a nagyon sok millió forintos gép meg kiívóállóan működik.



Munkám során találkoztam olyannal, hogy egy ipari gép ami körülbelül olyan 30-40 millió forint, ha valaki most szeretne vásárolni egy korszerű darabot, de a meglévő tökéletesen működik és most jön a poén, hogy a gépben 2 darab merevlemez található a redundancia miatt és a gépet vezérlő program konkrétan pótolhatatlan, ám az egyik merevlemez bedobta a kulcsot.. Jött egy olyan probléma, hogy honnan akasztasz le 2019-ben működő scsi merevlemezt. :D Ami az emberek számára már értéktelen szemét úgy 10-15 éve. Sajnos ilyen ez, hardveres és szoftveres szempontból is. Fejlődik minden nagyon és nagyon kevés cég engedheti meg magának, hogy sok-sok milliós gépeket és licenszeket csak úgy cserélgessenek, mert a Windows erőlteti az új operációs rendszerét. Persze erre megoldás, hogy nem kell azt használni.



Igazából én akkor tértem át Windows 10-re amikor Visual Studioban kellett volna egy funkció az egyik egyetemi tárgyam beadandójában, de a program 2019-es verziójának az egyik update-je ami ezt a funkciót tartalmazta volna, közölte velem, hogy héháhó haver csak Windows 10. :D


Szóval igen, jobb áttérni minél előbb.


Nem hiszem, hogy bárki végig fogja olvasni a kommentem de, ha valaki mégis akkor elmondhatná, hogy a mezei felhasználókat miért érinti olyan piszok rosszul, hogy át kell állni másik operációs rendszerre? Tudom megszokás, de igazából mezei felhasználást tekintve nagyon elenyésző a változás a Windows 7-hez képest.

2019. nov. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

*Microsoft erőlteti az új operációs rendszerét


Bocsánat. :D

2019. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként aki most épített magának új számítógépet vagy vásárolt egy új notebook-ot az már szembesülhetett azzal a ténnyel ami igazából már nem újszerű dolog, mert egy pár éve így van.. Nincs driver alapú támogatás Windows 7 operációs rendszerre és lehet vele szórakozni meg mókolni de egyáltalán nem ér annyit, és ez elég nagy probléma, ha például hiányzik egy Chipset driver.
2019. nov. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Off:

#2 "Windows 98 Secound Editiont se használ már senki." Ebben tévedsz, ugyanis elég nagy tábora van a retro számítógép használóknak és a többség w98-at futtat.


Előbb vagy utóbb váltani muszáj lesz, mert elfogy a támogatás a hardverekhez nem lesz driver 7-hez, már vannak játékok is amik egyszerűen nem futnak már 7 alatt.

2019 van a win7 2009-es, persze vannak cégek akik maradnak mert kapnak hozzá frissítéseket lejárat után is, de ez se tart örökké, ők is át fognak váltani 10-re.

2019. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Fear of the Dark: miért nem váltanak az emberek win10-re - megszokás?


- megszokás

- macera a váltással

- csempe suxx

- "ebben tudom, mi hol van"

- már kifizettem, működik, nem veszek újat, hogy ugyanúgy működjön (amire nekem kell, arra jó)

- a leggázabb sebezhetőségre úgyis kiadja a M$ a biztonsági frissítést (1-2 éve volt XP-hez is!)

- nem találok működő törést

- 7 is ingyen volt

- minden héten van egy elbaxott win10-frissítéses hír, tököm fog vele szívni!

- azt sem tudom, hogy kell (a gyerek meg nem jön haza LiMköpingből csak ezért)

- 7 alatt jobban futnak a játékok


Ezek közül ugye vannak tévedések, vannak szubjektív indokok (legerősebb a megszokás, én már az office ikonjainak áthelyezésétől agyfaxt kaptam, a leállításhoz meg jobb klikket a windows logón módszert meg egyenesen az ördög művének tartom - 20 év izommemória (start menű - bal klikk - leállítás) nem múlik el nyomtalanul). És vannak objektív aggályok, pl. a frissítések körül, vagy az anyagi természetűek.

2019. nov. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy muszáj váltani.

Addig meg jó a 7 is.

2019. nov. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Shaddark ***** válasza:
55%

" Igazából ez a mezei felhasználókat érinti a legkevésbé, viszont a cégek számára sajnos szívás. "


Én az összes céges gépet áttelepítettem amikor ingyenes volt. Azóta pedig gépcserekor nyilván win10-et vásárolok, nem valami őskövület Windowst...


Így céges szinten semmi veszteség nem ért :)

2019. nov. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!