Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak velem fordult elő, vagy...

Csak velem fordult elő, vagy másnak is tette már tönkre az AMD foglalat a processzorát?

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, 1000 éve építek számítógépeket, de a Ryzenekig Inel alapokon működött a gépem. Úgy fél éve vettem egy Ryzen 7 2700x processzort és eddig a gyári hűtővel használtam. Végre megjött az új NZXT Kraken x62-es vízhűtésem, hát gondoltam először leszedem a gyári hűtést és a hűtúve együtt jött a processzor is, egy csomó láb elgörbül, plusz 1-2 le is tört. Garancia nem terjed ki rá természetesen. Intelnél sose volt ilyen problémám, ott a foglalat úgy odanyomja processzort, hogy lehetetlen, hogy kijöjjön onnan. Nagyon haragszok, mert a foglalat talán még használható, ott ahol a lefogató kallantyú van, annak tövéből meg egy darabka műanyag is letört. Nagyon nagyon dühös vagyok, most nincs gépem, alaplapom szerencsére igen, de az is necces. Amúgy óvatosan vettem le a CPU hűtőt, éreztem az ellenállást, de mégis megtörtént a baj.

2019. nov. 14. 20:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
milyen paszta volt ?:D
2019. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Arctic Cooling MX-4
2019. nov. 14. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem ráncigáltad ki a procit? Amiatt könnyen előfordul
2019. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem... finoman próbáltam kiszedni, mert éreztem, hogy "ellenállás" van, gondolom odaszívta a vákum, mert a Ryzen 7 2700x-nek a Wraith Prism hűtője brutális erővel szorul rá a procira, szerintem veszélyes másokra nézve is, mivel két kallantyú szorítja oda, amit eleve nehéz felszerelni, leszedni meg hát, ahogy írtam szedte magával a procit, pedig finoman bántam vele, mikor "kijött" a processzor, akkor szinte hanyatt estem, olyan hirtelen engedte el, ilyennel még nem találkoztam.
2019. nov. 14. 20:49
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez fura, ezek szerint a procit a venti rántotta ki.

De csak óvatosan válaszd le róla. Ezen kívül más nincs, ami a foglalatban kárt tegyen úgy, hogy az alaplapot használhatatlanná tegye, másik alaplap szükséges

2019. nov. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Gondolom, ahogy hanyatt estem és CPU jött a hűtőbordával, úgy emiatt egy darabka letört a kallantyúból, ami a helyén tartja a procit. Bár nézegettem szerintem működőképes maradt az alaplap B450-es Aourus Gigabyte Mini ITX Wifi, talán ha lesz pénzem veszek egy Ryzen 5 3600-at, de jelenleg félre kell raknom, de még akkor is ha egy előző generációs Ryzen 5 2600-at akarok venni. :/
2019. nov. 14. 22:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Két hónapja én is úgy jártam, hogy a hűtőbordával együtt jött a processzor (ryzen 5 1600) igaz előtte nem tisztítottam még, ment vagy 2,5- 3 évet kb. a "gyári" pasztával. Nekem szerencsére nem lett semmi baja, sikerült összerakni, működik, mondjuk, amikor megláttam, hogy a hűtőborda alján ott figyel a cpu, ami kijött a lezárt kallantyú ellenére, a kávé lefőtt rögtön. Amin csodálkoztam, hogy ahhoz képest nem is volt sok por gépbe.
2019. nov. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az AMD foglalat mindig is ilyen volt, hogy berakni könnyű, kiszedni kockázatos. Az a hivatalos ajánlás, hogy stresstestel terhelést kell adni, és akkor amíg meleg, úgy könnyebben kijön
2019. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ő talán tud segíteni letört, elhajlott lábakon. Nincs saját talasztalatom az ürgével, de sok pozitiv visszajelzése van.


Egyébként Intel sem jobb. Nekem egy procival a gép nem akart indulni, többször kivettem megmozgattam összeszereltem, mígnem egyszer idegességemben kiesett a proci a kezemből, sarkával bele a foglalat kis tüskéihez. 40e-s fullos alaplapot pillanat alatt tönkre lehet tenni. Sajnos használt piacon nem ritka az ilyen hibás Inteles lap.


AMD-nél a proci lábak ha csak kicsit hajlottak, de erőltetés nélkül becsúszik a foglalatba, azt a foglalat még képes megjavítani. Intelnél nincs ilyen önjavítás.

Másik amiben előnyösebb az AMD hogy ha jól becsúszik a proci a foglalatba, utána kiveszed ellenőrízni a lábakat, és ha mind áll, akkor biztos hogy mind éritkezik. Intelnél a kis felálló rugók ha egyik kicsit elgörbül vagy csak lelapult, lehet érintezik vagy nem érintkezik de te ezt nem tudhatod, nem láthatod. Aztán ha elindul a géped, megeshet hogy a videokártyád PCIe 16x helyett csak 8x-al kapcsolódik a CPU-hoz.

2019. nov. 15. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Milyen megoldast alkalmaztal? A csatossal volt lefogatva a proci vagy a 4 csavaros megoldassal?

A hutopaszta es a nagy nyomas miatt gyogyult igy ossze?


Hogy lehetett volna ez elkerulheto, ha elkerulheto?


Koszi a valsszt, azert kerdem hogy tanuljak belole

2019. nov. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!