Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két monitor, vagy egy db high...

Két monitor, vagy egy db high end gaming?

Figyelt kérdés

Régi monitoromat cserélném újra és tényleg szeretném az abszolút legjobbat mindenből max 160e forintért.


Egyik lehetőség, hogy vennék egy high end gaming monitort, ami lehetőleg 144hz és qhd, viszont lehet az ips -t már fel kell adnom, így játszáson kívül másra nem biztos, hogy elég jó lenne.


Másik lehetőség, hogy vennék egy dell ultrasharp qhd monitort 110e -ért és mellé használtan beszereznék egy sima fullhd -s zowie -t, amit csak játékra használnék.

Egyébként nem szeretem a széles meg nagy monitorokat, a 24 -25 16:9 -es méretet preferálom.



2019. nov. 17. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

160 ért simán lehet kapni QHD 144hz es IPS monitor bár 27 colosak leginkább. Viszont ha kicsi a káva nem lenne sokkal nagyobb mint egy régebbi 25 colos monitor.


Egyébként nem csak az IPS paneleknek van jó képe ma már. A legdrágább TVk ben is amik nem Oledek VA panel van. És pl ha sokszor néznéd sötétebb szobában lehet te is jobban járnál VA val a sokkal jobb kontraszt miatt mint amit az IPS és TN panelek tudnak.

2019. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Végül is vettem egy alienware aw25hf 240hz -es tn paneles monitort.

Jelenleg úgy érzem, hogy minden híresztelés ellenére a 240hz ha megfelelő response time -al van megtámogatva, igen is ég és föld különbség nem csak a 60, de a 144hz -hez képest is.

Másik dolog, hogy láttam ilyen qhd ips paneles gaming monitor teszteket:


[link]


És ezekben bár a monitor 144hz, az ufók továbbra is mosottasnak látszanak, míg nekem most szinte tűélesek. Szerintem ki lehet jelenteni, hogy a jelenlegi ips paneles gaming monitorok nem képesek arra, amit egy high end tn paneles tud.


Persze, hogy írjak rosszat is, az új monitoromat képminőségben nem csak a korábbi ips monitorom előzi be, hanem a 2007 -ben vásárolt középkategóriás samsungom is.


Mindezek tükrében a válasz a kérdésre az, hogy a 144hz qhd ips nem jó választás. A kettő monitoros megoldással pénzben és minőségben is sokkal jobban járunk.

2019. dec. 7. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!